Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Штучный паркет

Про паркет

Підлога - це своєрідна «візитна картка» господаря квартири. Ідеальна красива підлога - сама краща рекомендація гостинної людини.

Якщо ви коли-небудь робили ремонт, то перед вами обов'язково вставало питання про те, якою має бути підлога у вашій квартирі, оскільки підлога - це одна з найважливіших складових інтер'єру будь-якого приміщення. І, звичайно, ви знаєте, що якісне укладання підлоги (укладання паркету, паркетної дошки, ламінату), шліфовка або циклювання паркету, лакування підлоги (покриття спеціальним паркетним лаком) мають бути проведені професійними фахівцями, що мають достатній досвід роботи в цій області.

Підлога - це своєрідна «візитна картка» господаря квартири або іншого приміщення. Перше, на що доводиться дивитися заходячи в будинок - це підлога. Вона може бути чистою або брудною, на ній може лежати лінолеум або паркет або килим, але ясне одне: яким би вона не була, вона відразу розповість вам все про власника будинку. Ідеальна чиста красива підлога - ось сама краща рекомендація гостинної людини. Інколи здається, що тут складного? Підлога є підлога, її можна помити і все. Але насправді це далеко не так.

Справжня хороша підлога має бути не просто чистою, вона повинна володіти рядом важливих характеристик, підлога має бути: по-перше, міцною (важливо, аби вона не стала кривою, і аби не з'явилися тріщини), по-друге, зносостійкою (могла витримувати випробування часом), потім, пружною (має бути відчуття твердої рівної поверхні), повинна володіти малою теплопровідністю (аби зберігати тепло), гладенькою (це робить підлогу особливо красивою), не слизькою (навряд чи хтось зрадіє падінню), такою, що легко очищається від грязі (для меншої витрати сил), з хорошого нешкідливого матеріалу (краще з високоякісної деревини), нарешті, красивою (одна з найважливіших характеристик), лакованою, якщо це паркет (паркетний лак не лише зробить підлогу красивою, але і підвищить її міцність), повинна відповідати інтер'єру (що так само не мало важливо). Саме тому завжди необхідно стежити за якістю виконуваних робіт на кожному етапі ремонту. Укладання підлоги (укладання паркету, паркетної дошки, ламінату), циклювання підлоги, шліфовка паркету - роботи, які мають бути виконані на професійному рівні, лише тоді ваша підлога буде міцною, гладкою і чистою багато років.

Циклювання паркету
Паркет - це дорогий і вимогливий матеріал. При укладанні паркету потрібне його циклювання (під циклюванням паркету треба розуміти його шліфовку). Подальший догляд також може зажадати циклювання паркету. На самому початку потрібно визначитися - чи потрібно проводити циклювання паркету. Якщо його укладання було зроблене не на належному рівні: щілини, багато разів циклювався і тому став тонким, то краще взагалі замінити паркет. Якщо паркет придатний до циклювання, то робота розбивається на підготовчі етапи: прибрати плінтуси і перевірити наявність в паркеті шурупів і цвяхів. Старий і нерівний паркет навряд чи вийде вирівняти по нижньому рівню. У такій ситуації краще циклювати паркет барабанною машиною: вона зніме лак і підрівняє виступи не зрізаючи сильно товщину паркету.

Етапи циклювання паркету
Перший етап циклювання паркету. Груба шліфовка: дозволяє вирівняти поверхню, зняти старий лак для паркету. Другий етап: середня шліфовка паркету. Забираються сліди грубої шліфовки.Третій етап: доопрацювання трьохдисковою шліфувальною машиною (TRIO). Важкодоступні місця, наприклад кути, шліфуються кутовою машиною (FLIP). Дуже багато хто вважає за краще проводити циклювання паркету самостійно. Купують в магазині циклі, озброюються довідником і... після обробки перших десяти паркетин в знемозі відкидають циклю убік: важко. А все тому, що циклювання підлоги - справа, що з боку не вимагає особливих навиків, все ж передбачає деяку вправність, а головне - уміння підготувати інструмент.

Так от з нього і почнемо. Перш за все циклі, що продаються в магазинах, для обробки паркету не годяться. Вони - для шліфовки різних столярних виробів. Вам знадобляться інструменти іншого роду. Їх доведеться робити самим. Лезо циклі краще всього вирубати із старої сталевої ножівки або дворучної пили. Інструмент, зроблений з такого матеріалу, менше сточуватиметься і дозволить обробити навіть такі тверді породи дерева, як дуб, чисто і на велику глибину. Ширіна леза залежить від розмірів паркетин. Досвідчені циклювальники вважають за краще користуватися інструментом, ширше оброблюваного паркету на 1,0-1,5 см. Довжина виступаючого кінця має бути не менше 35-40 мм.

Точно в середині циклі пробивається отвір для прикріплення її до ручки. Рукоятка циклі робиться довшою, ніж в тих інструментів, які зазвичай є у продажу, - 250-300 мм. Її ширина повинна відповідати ширині ріжучої кромки. Дуже багато залежить від заточування інструменту практика показала, що краще всього служить лезо, заточене під кутом в 35-40° і злегка закруглене. Цей етап роботи виконується спочатку напилком з дрібною насічкою, а потім циклячи правится на бруску. Підготовка інструменту завершується утворенням ріжучої кромки. Для цього доведеться приготувати маленьке пристосування: трикутний оксамитовий напилок, укріплений на дерев'яній плиті.

Кромка відгинається різкими рухами впоперек напилка. Циклі готові. При циклюванні паркету важливо мати пилезбирачі. Без наявності пилезбирача в машинах, пил буде скрізь на стінах і стелі. Недавно з'явилася сучасна технологія циклювання паркету: шліфування паркету абразивними матеріалами. Такий спосіб, природно вимагає наявність дорогого устаткування і значних фінансових витрат. Тому, цей вигляд циклювання паркету можна віднести до комерційних. Тепер про те, як з найменшою витратою сил і найретельніше обробити паркет.

Недосвідчені циклювальники зазвичай обробляють послідовно брусок за бруском. Це неправильно. Швидко і легко можна пройти весь простір підлоги під кутом до паркету - уздовж «ялиночки», особливо ретельно простругуючи місця стиків, вибоїнки, що залишилися після циклювальної машини. При такій організації роботи можна привести в порядок підлогу в кімнаті площею 15 м2 за 2 з невеликим години. Корисно при цьому злегка змочувати паркет перед обробкою за допомогою чистої ганчірочки. Напослідку треба пошліфувати відцикльовану підлгу грубозернистою шкіркою і очистити його від пилу за допомогою пилососа. Підлога готова до натирання або покриття лаком. 
 
Правила експлуатації паркетної підлоги
Не дивлячись на величезну кількість сучасних напольних покриттів, паркетні підлоги залишаються безперечним лідером в цій області. Головними його козирями є практичність, тепло, екологічна чистота і при правильній експлуатації - довговічність. Для того, щоб паркетна підлога прослужила вам довгий час, необхідний мінімальний догляд за нею і дотримання елементарних умов. Перш за все, важливо уникати механічних пошкоджень поверхні паркетної підлоги. Домашні тварини, каблуки-шпильки здатні значно скоротити термін служби лакового покриття. Тому уважно стежте за тим, аби кігті домашніх тварин були акуратно підстрижені. А від ходіння на каблуках-шпильках по паркетній підлозі краще і зовсім відмовитися.

При переміщенні меблів по паркетній підлозі, правильно тягнути її уздовж паркетної дошки, а не упоперек. Бажано, підкласти під ніжки переміщуваних меблів килимок або повстяні накладки. Переміщаючи меблі на коліщатках, використовуйте прозорі захисні килимки з полівінілхлориду. Ще одним способом збереження лакового (масляного) покриття є регулярне прибирання, оскільки грязь і пісок здатні привести до руйнування паркетної підлоги. Паркет, покритий лаком, рекомендується прибирати із застосуванням пилососа і протирати добре віджатою ганчіркою. Можливе використання спеціальних миючих засобів або уайт-спирита на сильно забруднених місцях. В разі попадання на паркет крупних крапель або великої кількості води, необхідно негайно видалити всю воду з поверхні підлоги і дати їй просохнути. Надлишки води здатні привести до викривлення і спучення паркету.

Незайвим буде використання підлогових килимків при вході в приміщення. Це дозволить видалити грязь, пісок і вологу з взуття. Украй важливою є температура, при якій повинна відбуватися експлуатація паркету. Оптимальна температура повітря 18-24° при відносній вологості від 45 до 60%. Паркетні підлоги, а особливо художні повинні знаходитися в регулярно опалювальних приміщеннях. Протипоказані часті різкі перепади температури і вологості.

Для підтримки оптимального клімату в приміщенні з паркетною підлогою не допускається використання парових зволожувачів повітря, краще використовувати ультразвукові зволожувачі. В разі порушення лакового шару слід його відновити для захисту від кліматичних дій і вологи. Існують також спеціальні засоби для маскування подряпин, пошкоджень поверхні і локального ремонту. Ще одним важливим правилом експлуатації паркету є недопустимість його прикриття водонепроникними матеріалами, більш, ніж на 3 календарних дня.

Загалом, дотримуючи нехитрі правила по експлуатації паркету і не допускаючи критичної дії на нього, підлога не доставить вам особливого клопоту і прослужить як мінімум 10 років. Після чого, з причини природного зносу, лакове покриття паркету потрібно буде відновити, і ваша підлога отримає нове життя, а турбота про неї як і раніше не складатиме особливих труднощів.

Ремонт паркету
Паркет є міцним екологічно чистим і довговічним покриттям. Довговічність паркету залежить, перш за все, від якості збірки, догляду за паркетом, інтенсивності навантажень на нього, від складу сім'ї, яка живе в будинку, і від багатьох інших чинників. Основними причинами псування паркету є неправильна технологія укладання паркету, зайве попадання вологи, знос, правильний догляд. Ремонт паркету складається з таких етапів:

  • зняття зіпсованого паркету і заміна зношеного;
  • зняття лаку;
  • відновлення паркетного укладання, вирівнювання підлоги;
  • укладання паркетин;
  • усунення щілин;
  • циклювання підлогової дошки;
  • шліфовка паркету;
  • лакування і обробка паркету;
  • установка плінтуса.

Вищеперелічені етапи застосовуються, коли паркет вже не підлягає відновленню, або пошкоджена невелика ділянка. Повну заміну паркету необхідно проводити, коли сталося розсихання паркету, виявлені нерівності, скриплять мостини, в окремих випадках, коли паркет був залитий водою. Якісний паркет, грамотні фахівці-укладальники, правильний і дбайливий догляд, своєчасний ремонт дають підставу вважати, що це покриття прослужить довго, і ним насолоджуватиметься ще не одне покоління.

Дерев'яна підлога не лише прикрашає приміщення, але і переймає на себе навантаження. На нім стоять меблі, по ньому ходять люди, він реагує на перепади температур і вологості. З часом окремі ділянки покриття можуть потребувати ремонту, і при грамотному проведенні робіт підлога ще довгий час служитиме своїм власникам і радуватиме їх. Ремонтні роботи проводяться з врахуванням міри пошкодження підлоги і вигляду дощок, з яких він виконаний. Скрип мостин і легкі пошкодження усуваються досить швидко, це можна зробити навіть своїми силами. У скрипучій мостині над лагою свердлять отвір діаметром не більше 15 мм, в яке потім заливають цементний розчин.

Через 48 годин в отвір забивають дерев'яну пробку на клею, надлишки зрізають і зачищають, а потім наносять покриття - лак або віск. Інколи причиною скрипу може стати прогинання дощок. Це означає, що між лагами потрібно встановити додаткові опори. Ними можуть служити бруски або дошки, закріплені на одному рівні з лагами. Звичайно, для створення цих додаткових ребер жорсткості потрібно буде повністю зняти частину дощок, а після зміцнення опор знову прибити їх - не лише до лагам, але і до нових конструкцій. З підлогою з дощок, що не шпунтують, цей процес складнощів не викликає.

Підлога, в якому із-за розсихання мостин утворилися щілини, можна привести в привабливий вигляд за допомогою шпаклювань. Для цього між мостинами укручуються шурупи - так, щоб їх голівки були втоплені на 5 мм, і тільки потім щілини закриваються шпаклюванням. Після висихання шпаклювання її надлишки віддаляються шліфуванням, а на підлогу наноситься декоративно-захисне покриття.

При пошкодженні окремих мостин їх необхідно замінити новими. Як правило, знайти дошки тієї ж товщини, що і останні, буває важко, але і ця проблема вирішується. На лаги під тонкі дошки слід підкласти картон або руберойд, а в товстих роблять пази потрібної глибини в тих місцях, де дошки лягають на лаги.
Зношену підлогу можна замінити, перестилаючи вже наявні дошки зворотною стороною. Для цього всі мостини знімаються, зачищаються від кромки, проходят процес фугування і прибиваються до лагів так, щоб незношена сторона була вгорі. 

Після цього необхідно нанести шпаклювання, а потім, коли вона висохне, пів забарвлюють захисно-декоративним складом - лаком або фарбою. Для того, щоб покриття утворило міцну плівку, що захищає деревину від зовнішніх дій, покриття рекомендується наносити в три шари. Для висихання першого вистачає 3 діб, другого - 4 діб, а найостанніший повинен повністю висохнути майже за тиждень.

Ремонт дерев'яної підлоги з дощок, що шпунтують, дещо складніше, хоч би через те, що в них набагато важче замінити окремо взяту мостину. Для того, щоб вийняти пошкоджений елемент такої конструкції, необхідно ножівкою відпиляти шпунт від самої дошки. Після цього одна або декілька дощок виймається із загальної системи покриття підлоги і здійснюється заміна їх на нові. Щілини між дошками замазують шпаклюванням в колір деревини підлоги, потім «заплатку» покривають фарбою або лаком - так, щоб вона не відрізнялася від останніх дощок.

Найбільш складним є ремонт паркетної підлоги - його дощечки, приклеєні до підстави, дуже важко видалити, не порушивши цілісності конструкції. Проте це можливо, і при необхідності «заплатки» ставляться і на таку підлогу. Основним недоліком реставрації підлогового покриття в такий спосіб є різниця між старим паркетом і знов укладеними дощечками. Деякі використовують елементи художнього паркету, що додає приміщенню оригінальність і прикрашає не лише підлогу, але і весь інтер'єр.

В основному поняття «Ремонт паркету» зводиться до шліфовки покриття і нанесення нового. Неглибокі подряпини усуваються методом циклювання. При цьому старе декоративно-захисне покриття віддаляється разом з тонким шаром деревини. Після циклювання проводиться шліфовка, а потім нанесення захисних шарів лаку або воску. Для того, щоб дерев'яну підлогу не довелося ремонтувати всього лише через декілька років після його укладання, необхідно правильно за нею доглядати, підтримувати в приміщенні оптимальний режим температурної вологості, захищати від подряпин і інших механічних дій. Досвід показує, що набагато легше запобігти пошкодженням, ніж потім їх усувати. 

Догляд за паркетом
Навіть якісний паркет вимагає до себе уваги і дотримання режиму температурної вологості: 18-25°, відносна вологість повітря 40-65%. Ці параметри збігаються з комфортними умовами для людини. Ідеальним варіантом стане установка клімат-контролю. Також під час опалювального сезону вологість в приміщенні можна підвищити за допомогою відкритої ємності з водою. Як захисний шар для паркету використовуються лак, масло або віск. І те, і інше мають свої достоїнства і недоліки. Розглянемо деякі з них, звернувши увагу на особливості відходу.

Тонка плівка лаку герметизує дерево, не дозволяючи йому розсихатися і набрякати. Сучасні лаки виготовляються на водній основі, не токсичні, не мають неприємного запаху, швидко сохнуть. Матове або глянсове лакування підкреслює текстуру і забарвлення деревини. Аби паркет служив довго, кожні сім років необхідно зішліфовувати верхні шари лаку і покривати заново. Якщо допустити стирання лаку, то доведеться паркет циклювати. При цьому зніметься до міліметра шару деревини, що особливо хворобливо для паркетної дошки.

У перші дні після покриття свіжим лаком паркету прописаний щадний режим. Важкі меблі можна встановлювати лише за два тижні після нанесення останнього шару лаку. Також в цей час не рекомендується проводити вологе прибирання і укладати килими, користуватися пилососом. Покритий лаком паркет простий у догляді - досить протерти вологою, але ретельно вичавленою ганчіркою. При цьому уникайте тривалої дії води і проникнення вологи всередину деревини (особливу увагу зверніть на місця з лаком, що потерся).

Обережніше з побутовою хімією! Мило і універсальні миючі засоби містять луг і гліцерин, що роз'їдають захисний шар. Також категорично не допускається використання бензину, спирту, розчинників. У продажу є спеціальні, хімічно нейтральні до складу лаку очисники («клінери»). Вони випускаються у вигляді концентратів (що розводяться у воді) і аерозолів. Краще віддати перевагу очисникам тієї ж компанії, що і використаний для паркету лак. В крайньому випадку, скористайтеся м'якими (!) детергентами.

Подряпини на лаку прибрати складно. Не використовуйте для догляду щітки з жорстким ворсом. Пилососьте паркетну підлогу за допомогою спеціальної насадки або підмітайте м'яким віником. Для захисту можна використовувати що містять віск поліролі або препарати, що є по суті сильно розбавленими лаками. При всіх достоїнствах лаку, при його використанні втрачається відчуття живого дерева. Для аматорів ходити босоніж по дерев'яній підлозі підійдуть масла. Вони не утворюють зовнішньої плівки, а лише заповнюють пори і перешкоджають цим проникненню всередину деревини вологи. Як основа для сучасних масел використовуються натуральні витяги з маслянистих порід дерева. Вони нешкідливі, легко і швидко наносяться. Кольорові масла допоможуть додати деревині різні відтінки.

Догляд простий - пилосос і вичавлена на сухо ганчірка. На відміну від лакового покриття, такий паркет не вимагає повного перешліфовування - досить обробити пошкоджені місця і знов покрити їх маслом. Проте масляне або воскове покриття вимагає частішого оновлення. Не важливо, що ви виберете для захисту свого паркету, не забувайте про регулярний догляд і прибирання. Заведіть звичку ходити в змінному взутті, витирайте досуха лапи собаки після прогулянки. Оснастіть меблі повстяними набійками, спеціальними підкладками під ніжки або роликами для паркету. Лише при належній увазі паркет прослужить довго і радуватиме вас ні з чим не порівнянною красою і теплом натурального дерева.

Корисні поради
Якщо у вас старий і не дуже рівний паркет, то вирівнювати його при циклюванні сенсу немає, оскільки якщо зцикльовувати всі «гори» до нижньої «ямки», то паркету може і не залишитися. За принципом вирівнювання по «нижній ямці» працюють плоскошліфувальні циклювальні машини. Тому на старому і не дуже рівному паркеті їх зазвичай не застосовують. В цьому випадку краще циклювати звичайною барабанною машиною, вона влаштована так, що огинає вже наявні поверхні паркету і зайвого не зрізає. 
Якщо на старому паркеті є глибокі плями на всю допустиму глибину циклювання і прибрати їх циклюванням вже не можна, то зазвичай застосовують матові лаки на водній основі. Ці лаки не «контрастні», тому плями на паркеті помітна значно менше. 

І загальний вигляд паркету стає сповна прийнятним. Новий паркет краще циклювати плоскошліфувальною машиною. Відразу закласти рівну поверхню паркету без «ямок» і «гір». Тоді подальші циклювання при заміні лакового покриття проводити буде набагато легше, і знімання дерева буде невеликим, тобто ресурс паркету збільшиться. Якщо у вас паркет набірний з різних порід дерева, і ви хочете це підкреслити - краще застосовувати масляні лаки. Малюнок паркету буде контрастним, яскравим. 

Якщо хочете це згладити, приглушити - краще застосувати водний лак, тоді паркет вийде більш однотонний, менш яскравий. Безперечна перевага водних лаків - швидка сушка і відсутність запаху. Якщо ви живете в одній кімнаті, то в іншій спокійно можна покривати паркет водним лаком. В кінці слід нагадати, що циклює не машина, а циклює, і якість залежить від досвіду роботи і майстерності того, що циклює, а не від марки циклювальної машини. То ж можна сказати і про лак, головне - як паркет відцикльовано і як покритий лаком, а не ціна лаку.


При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)


Другие статьи
» Багатошаровий штучний паркет
» Штучний паркет з масиву

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна
софт игры скачать бесплатно | мобильные новинки сони эриксон