Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Штучный паркет

Вибирайте підлогу правильно

Маркетингові дослідження, що проводяться, переконливо свідчать, що, улаштовуючи власне житло, ми з кожним днем пред'являємо усе більш високі вимоги до питань дизайну і якості обробних матеріалів. Що стосується підлогових покриттів, то в цьому сегменті лідером як і раніше залишається натуральна деревина. Число її прибічників зростає, підтверджуючи добре відому істину: дерев'яна підлога це надійно, екологічно, престижно і вкрай красиво.

Як відомо, натуральну деревину людство використовує багато століть. У тому числі і для створення підлогових покриттів. У далекі часи конкуренцію дереву могли скласти хіба що камінь і кераміка. Красиві і довговічні, вони володіли лише одним недоліком: були придатні в основному для регіонів з теплим кліматом. У наших же північних широтах альтернативи дереву по суті і не було. Мабуть, з цієї причини з часом створення дерев'яної підлоги перетворилося на свого роду мистецтво. ( паркет Украина )

Дерев'яні підлоги набули широкого поширення вже в Древній Русі. Тоді не лише в громадських приміщеннях, але і в багатьох багатих будинках прагнули робити підлогу з масиву. Спочатку із звичайних гладко виструганих дощок, пізніше з так званої дубової цегли. З часом навчилися створювати і щитову підлогу, і неповторний по красі художній паркет. З найбільш древніх способів облаштування будинку відома підлога з розколених по довжині колод. Залежно від клімату подекуди такі дошки настелялися прямо на глинобитну підлогу. У інших випадках їх прикріплювали до балок дерев'яними ж цвяхами. Не дивлячись на те що до створення набірної паркетної підлоги людству ще належало пройти величезну дистанцію, наші предки явно прагнули створити підлогу не просто як функціональну складову будь-якого житла, але і по можливості поклопотатися про її естетику. 

Вже в XVI столітті в Росії стали настилати підлоги з дубових клепок. Їх укладали певним малюнком, який отримав назву в ялиночку . Зазвичай клепки клали на грубо розпиляну основу з м'якої породи деревини, як правило, з сосни. Клепки, зібрані з деревини різних кольорів, були прообразом майбутньої пишності набірного паркету. У XVII столітті найбільш поширеним способом укладання підлоги стала дубова цеглина . Такі паркетини, що формою нагадують цеглу, укладали на вапняну основу, а шви між ними заливали вапном, змішаним із смолою. Примітно, що вже з цієї миті паркет можна розглядати як один з найважливіших елементів оформлення парадних приміщень. Безумовно, ще довгий час він залишався рідким в побуті явищем і свідчив про витонченість смаку і особливої значущості його власника. 

Підлоги початку XVIII століття тісно пов'язані з мистецтвом російського різьблення, яке традиційно вважалося одним з основних ремесел у вітчизні. Саме тоді з легкої руки великого Растреллі в Росії з'являється художній паркет, який і по сей день не перестає захоплювати уяву різноманітністю форм і малюнків і якістю виконання. Вісімнадцятому століттю ми зобов'язані прекрасними палацовими ансамблями і приватними заміськими резиденціями, в яких мистецтво створення підлогових покриттів досягає, здається, свого апогею. Проте вже до кінця того ж століття на зміну витонченим витіюватим барочним формам прийшли классичні орнаменти. А зовсім скоро на початок XX століття мистецтво створення художньої підлоги і зовсім зникло. Основними віяннями нового часу сталі практичність, доступність і художній мінімалізм. 

Сьогодні можна сміливо говорити про відродження минулих традицій і про спроби повернення до багатющої історичної і художньої спадщини, створеної колись нашими предками. Слідуючи добре відомому гаслу Мистецтво в маси!, художній паркет з палаців і музеїв перебрався в житловий інтер'єр, ставши звичним декоративним елементом приватних міських апартаментів і заміських особняків.

У дерев'яній шерензі

На сьогоднішній день існує декілька видів дерев'яних підлогових покриттів, основні з яких традиційний штучний паркет (звичайний і художній), масивна і паркетна дошка, а також звичайна підлогова дошка, проста і доступна всім власникам невеликих заміських будинків. Втім, про все по порядку. 

Що є підлогою з штучного паркету Він збирається з масивних планок деревини завтовшки від 14 до 22 мм. Для виробництва таких покриттів використовують в основному листяні породи дерева, оскільки вони володіють високою твердістю і зносостійкістю. Існує визначений, представляючий інтерес для фахівців набір властивостей деревини, без знання яких просто неможливо створити якісний продукт. Втім, обивателеві навряд чи варто забивати голову подібними екскурсами, для нього головне купувати паркет в компаніях, що встигли зарекомендувати себе на ринку і що несуть відповідальність за свою продукцію. 

Деревина, використовувана для виробництва паркету, підрозділяється на місцеву (що виростає в регіонах Центральної Європи) і екзотичну (що привозиться до нас з країн Південно-східної Азії, Африки і Південної Америки). Всупереч поширеній помилці про надхмарні ціни на екзотику, за вартістю вона частенько порівнянна з російською деревиною. Пояснюється це тим, що в країнах Європи підлогові покриття з натурального дерева досить дорогі. Тому не варто лякатися таких назв, як мербау, кемпас, кумьер або палісандр, вони не багатьом перевершують за ціною звичніші нам дуб, бук, горіх або вишню. Останнім часом на вітчизняному ринку незрідка з'являються і зовсім рідкісні породи, такі, наприклад, як доксія або че (шоколадне дерево), беліан або ормозія, улин, эбен та інші. 

Ціни на якісний штучний паркет з європейського масиву варіюють в досить широких межах і залежать як від породи дерева, так і від виробника. Безумовно, паркет задоволення не з дешевих, тому до спецпропозицій по 250 300 крб. за квадратний метр варто віднестися насторожено. Швидше за все, такий паркет не відповідає Госту. Якісний же продукт буде дещо дорожче. Так, наприклад, дуб натури стандартного розміру 15 х 70 х 420 мм обійдеться в межах 600 800 крб. за метр, а груша і зовсім доларів 100. Що стосується найбільш поширених на вітчизняному ринку екзотичних порід, то тут перше місце належить дереву мербау: у табелі про ранги воно займає позицію, приблизно відповідну нашому європейському дубу, зате майже в два рази його міцніше і стабільніше.

Художній паркет, безумовно, являє собою вершини мистецтва створення підлогових покриттів. Такі підлоги є композиціями з декількох (як правило, не менше три) різних порід. Малюнок зазвичай пов'язаний з архітектурним стилем самої споруди і її внутрішнім декором. Треба сказати, що сьогоднішні технології виробництва художнього паркету здатні відтворювати практично будь-які образотворчі форми, починаючи від рослинних і тваринних мотивів і закінчуючи зображеннями гербів, монограм, розеток і геометричних орнаментів. Зрозуміло, що художня підлога, як і будь-який авторський витвір мистецтва, річ дорога: за створення ескіза і укладання покриття замовникові доведеться заплатити від 250 доларів за квадратний метр залежно від складності малюнка. По правді сказати, і фахівців, що створюють ексклюзивні паркетні мозаїки, в Петербурзі не так вже багато. Зате якщо вже повезе, ви станете володарем унікального підлогового покриття, яке точно не зустрінеш ніде більше. Тут є над чим задуматися.

Багато сьогоднішніх власників нерухомості вирішують проблему підлогового покриття інакше: відповідно до моди і у дусі часу роблять пів з масивної дошки. Вона також виробляється з деревини коштовних порід, у тому числі і екзотичних. Масивна дошка є цілісною великоформатною планкою з масиву завтовшки, як правило, 22 мм, завдовжки від 0,9 до 2 м і шириною 120 140 мм. Вартість цього матеріалу вища, ніж ціна штучного паркету з аналогічної породи деревини, зате і ефект такої підлоги перевершить всі чекання. Він не лише виглядатиме стильний, солідно і елегантно, але і прослужить набагато довше за звичайний паркет.

Сьогодні можна сміливо говорити про відродження минулих традицій і про спроби повернення до багатющої історичної і художньої спадщини: художній паркет з палаців і музеїв перебрався в житловий інтер'єр, ставши звичним декоративним елементом приватних міських апартаментів і заміських особняків.

Економічнішим варіантом є так звана паркетна дошка. За статистикою, саме вона займає сьогодні основну частку російського ринку 55 65%, будучи продуктом, що має близьке до ідеального співвідношення ціни і якості при відносно простої технології укладання. Це свого роду сендвіч, що має три шари: верхній з шпону натурального дерева, зазвичай завтовшки не більше 4 мм, і два нижних, виготовлених з дешевших хвойних порід. Шари склеєні перпендикулярно один одному, що гарантує високу міцність виробу. Отримується такий паркет готовими блоками, до того ж покритими лаком в заводських умовах. Залежно від породи деревини ціна на нього складає 35 50 доларів за квадратний метр. Конкуренцію цьому покриттю сьогодні може скласти відносно новий для російського ринку продукт дошка з клеєного масиву, яка, правда, дещо дорожче паркетною.  ( паркетная доска дуб )

Ну і, звичайно, найбільш доступна натуральна дерев'яна підлога із підлогової дошки. Довжина її може досягати 6 м і більш, що дозволяє обійтися без стиків в приміщенні великої площі. Ціни на рідкість демократичні: від 100 доларів за кубометр лісу, залежно від породи дерев . Проте тут доведеться зіткнутися з серйозною проблемою пошуку і вибору саме сухої дошки, а також добровольців, що бажають взяти участь в укладанні такої підлоги. ( массивная доска дуб )

Премудрощі науки

На жаль, придбання високоякісного матеріалу ще не гарантує в майбутньому ідеального покриття. Багато що залежить від правильного укладання і від подальшого догляду за підлогою. Та і підготовчі роботи грають не останню роль. Так, наприклад, для паркетної дошки буде досить підкладки. 

А ось штучний паркет і масивну дошку слід укладати лише на вологостійку фанеру, використовуючи спеціальний паркетний клей. До речі, в не меншій мірі, чим сам паркет, саме клей (вірніше, правильний його вибір) робить вплив на експлуатаційні характеристики підлоги. Для деяких європейських порід деревини фахівці радять використовувати вододисперсійні клеї з вмістом води не більше 40%.

А для паркету великих розмірів або планок з екзотичної деревини необхідно вибирати дорожчий двокомпонентний клей або клей на основі розчинників. Втім, паркетна наука складна і більшою мірою необхідна тим, хто укладатиме пів. Нам же, простим обивателям, куди важливіше знати, як піклуватися і доглядати натуральне дерев'яне покриття.

Відмічено, що краще всього дерев'яна підлога відчуває себе при відносній вологості повітря 40 60% і температурі +15 25 С. Можливо, що взимку, в розпал опалювального сезону, для його збереження вам знадобиться зволожувач повітря. Влітку ж, при підвищеній вологості повітря, сповна може згодитися кондиціонер. Дерев'яну підлогу можна пилососити і протирати вологою ганчіркою, але лише якщо він спочатку оброблений спеціальними захисними засобами. Як відомо, вибір косметики для підлоги залежить від умов експлуатації і естетичних запитів господарів. Хтось віддасть перевагу лаку, хтось масло, хтось віск. Можна використовувати всі три склади одночасно. Тоді, крім того, що дерев'яна підлога буде надійно захищена, йому при необхідності можна додати бажаний відтінок або забезпечити ефект зістарювання, настільки популярний в сьогоднішньому інтер'єрі. 

Відмічено, що краще всього дерев'яна підлога відчуває себе при відносній вологості повітря 40 60% і температурі +15 250С. Можливо, що взимку, в розпал опалювального сезону, для його збереження вам знадобиться зволожувач повітря. Влітку ж, при підвищеній вологості повітря, сповна може згодитися кондиціонер.

Навряд чи варто переконувати когось в перевагах натуральної деревини навіть сьогодні, при настільки величезному виборі обробних і будівельних матеріалів, дерев'яна підлога як і раніше належить до покриттів, що найбільш зажадалися. Безумовно, головним його достоїнством була і залишається натуральність. Напевно, це основна причина, по якій ми традиційно віддаємо перевагу дереву. Крім того, підлогове покриття з масиву має яскраву індивідуальність. Дерев'яна підлога завжди неповторювана, оскільки в природі неможливо знайти два однакові фрагменти текстури деревини. До безперечних достоїнств натурального дерева відноситься і те, що, за свідченням провідних світових фахівців в області охорони здоров'я, дерев'яна підлога не має протипоказань. Це особливо поважно, якщо в сім'ї є діти, а також люди, страждаючі астмою або алергічними захворюваннями. Ну і, нарешті, дерев'яна підлога володіє здатністю зберігати тепло. А це означає, що в будинку з таким покриттям завжди буде не лише тепло, але і по-справжньому затишно, що, як відомо, дорого коштує.

ALLPARKET.com.ua массивный паркет

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)Другие статьи
» Про паркет
» Багатошаровий штучний паркет
» Штучний паркет з масиву

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна
скачать софт для компьютера