Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Штучный паркет

Штучний паркет з масиву

Складовими частинами штучного паркету є окремі планки з масиву дерева, на кромках яких є пази і гребені, призначені для з'єднання планок між собою. На ринку є імпортний паркет, що не має пазів і гребенів, тобто що не шпунтує. 

Штучний паркет розрізняється геометричними розмірами, виглядом деревини і типами розпила, а також наявністю або відсутністю відбору по однотонності. 

Селекція паркету
Під селекцією паркетних планок розуміють їх сортування за певними показниками, як правило, на вид (однотонності, відсутності дефектів і ін.) або за типом розпила деревини. 

Залежно від зовнішнього вигляду і породи деревини паркетні планки по ГОСТ 862.1-85 підрозділяються на дві марки: 'А' (вища категорія якості) і 'Б' (перша категорія якості). 

Стандарт Німеччини DIN 280, Teil 1 передбачає три види сортування (від вищого до нижчого): 'Натури' (N), 'Гештрайфт' (G) і 'Рустікал' (R). Стандарт Австрії В3000, Teil 2 окрім вказаних вище передбачає ще один, вищий вигляд сортування - 'Ексквізіт' (Е). 

За типом розпила круглого лісу паркет підрозділяється на радіальний, тангенціальний і змішаний з відповідним варіантом текстури деревини.
Коли говорять про типи розпилу, зазвичай мають на увазі деревину дуба. В деяких інших порід будова деревини, а отже і текстура, можуть відрізнятися. 

В радіального паркету площина розрізу проходит перпендикулярно річним кільцям деревини. Такі планки однорідніші по текстурі деревини, але в той же час для них більш виражена залежність візуального сприйняття від напряму падіння світла. Це важливо враховувати при створенні художніх композицій, в яких комбінуються види паркету з різною текстурою дерева. Радіальний паркет істотно дорожчий за паркет інших типів, оскільки його вихід при розпилі не перевищує 8 - 11% від загального об'єму. 

В тангенціального паркету площина розрізу проходит по дотичній до річних шарів і видно 'арочний' малюнок річних кілець. Він володіє живою, насиченою текстурою. 

Третій тип, є перехідним: у нім є радіальний, тангенціальний малюнок і перехідні структури, для його виготовлення може використовуватися центральна частина деревини окрім ядра. 

Спосіб розпилу впливає не лише на естетичні, але і на фізичні властивості деревини. Коефіцієнт лінійного розширення в радіального паркету декілька менше, ніж в тангенціального; завдяки цьому він стійкіший до зовнішніх дій. Проте це залежить від умов зростання дерева і ширини річних кілець і тому більшою мірою виявляється для південного дуба і в меншій для лісів центральній частини. 

Відзначимо також, що існують інші поширені назви паркету ('стандарт', 'натуральний', 'рустик'), який надходить у продаж без відбору по розпилу, а сортується по певному набору ознак (сучки, заболонь, текстура, колір і так далі). Фірми-виробники паркету часто вводять свої власні (внутріфірмові) критерії сортування, і тому навіть при однаковій назві зовнішній вигляд і якість паркетних планок у двох різних виробників можуть істотно відрізнятися один від одного. 

Геометричні розміри планок
Паркетні планки випускаються різної товщини: 14, 15, 16, 18, 22 мм і ін. Велике значення має не лише товщина паркетної планки, але і товщина робочого шару, тобто шару розташованого до паза, який можна зішліфовувати при укладанні і ремонті. Саме товщина робочого шару визначає довговічність паркету. 

Необхідно відзначити, що збільшення загальної товщини планок не пропорційне збільшенню товщини робочого шару. В 15 мм планки товщина робочого шару - 7 мм, а в 22 мм - 9 мм. І в той же час планки з більшою товщиною менш еластичні, а це означає, що вони вимогливіші до нерівності поверхні основи, а якщо до того ж в них залишилася залишкова напруга, то, швидше за все, після укладання вони настовбурчуватимуться і деформуватимуться. Для того, щоб додати 22 мм планкам велику еластичність, деякі виробники роблять на них із зворотного боку глибокі перпендикулярні надрізи. 

На еластичність і абсолютні показники деформації впливає і довжина планок (планки завдовжки більше 350 мм мають ті ж проблеми з еластичністю, що і планки з більшою товщиною). Паркет набирає вологу головним чином по торцях, будучи захищений зверху і знизу. В товстого (22 мм) паркету великі зволоження і, отже, деформація, його доводиться глибше циклювати при зміні лаку, що скорочує термін його служби. Чим більше ширина паркетних планок, тим менше стиків на підлозі. Проте при цьому вище вірогідність деформації і викривлення для не дуже якісної сушки за наявності залишкової напруги в деревині. Тому вважають за краще, аби ширина паркетних планок не була більше 5 товщин. 

Вимоги до геометрії планок
Необхідною умовою для здобуття гладкої і рівної підлоги, яка реагує на зміну режиму температурної вологості в мінімальній мірі, є виготовлення паркетних планок з необхідними параметрами паза і гребеня, з мінімальними погрішностями по розмірах і кутових характеристиках. 

Сучасні технології дозволяють виготовляти планки з високою точністю: допустимі погрішності складають лише долі мм, а шорсткість поверхні не перевищує 125 мкм. Такі планки ідеально стикуються один з одним, утворюючи підлогу, що вимагає перед нанесенням лаку лише мінімальної шліфовки. Якщо ж паркетні планки мають помітну шорсткість, сколи, сліди опіку від погано заточеного інструменту, якщо гребінь насилу входить в паз, а між планками є добре помітний зазор, - з паркету такої якості не можна укласти довговічну і рівну підлогу. 

Обробка поверхні планок
Зазвичай паркетні планки продаються без якої-небудь фінішної обробки. Лише після їх укладання на об'єкті вони шліфуються, лакуються (технологію укладання див. нижче), і підлога набуває закінченого вигляду. Але останнім часом з'явилися і деякі різновиди паркету з фінішною обробкою (відшліфовані і покриті лаком), виконаною в заводських умовах. 

Паркет, оброблений так само, з одного боку, спрощує роботу і скорочує терміни монтажу, а з іншої - працювати з лакованим паркетом необхідно з особливою обережністю, оскільки існує небезпека його пошкодження. До того ж при покритті лаком всієї підлоги захищається від попадання вологи не лише верхня поверхня паркетних планок, але і місця їх стиків, які залишаються незахищеними при використанні лакованих планок. 

Способи укладання штучного паркету
Штучний паркет можна укладати самими різними способами. Найбільш поширеними є: 'ялиночка' (найпоширеніший в недавньому минулому спосіб); 'палубний' (менш вимогливий, як до якості окремих плашок, так і до якості укладання); 'плетінка' (переплетення подовжніх і поперечних планок); 'квадрати'. 

Окрім вищеперелічених розроблено більше 300 видів укладання. Необхідно мати на увазі, що при різних видах укладання потрібний різний коефіцієнт запасу матеріалу. Зазвичай фірми, що займаються укладанням паркету, мають альбоми різних малюнків, в т.ч. з фотографіями готових об'єктів, по яких замовник може вибрати вподобаний йому варіант. 

Простий малюнок з штучного паркету може бути доповнений вставкою (розеткою, бордюром), виконаною методом набірного або щитового паркету. 

При художньому укладанні штучного паркету використовуються планки не лише прямолінійних, але і криволінійних форм з різних порід деревини, завдяки чому можливе створення складних малюнків. Основна увага при такому способі укладання приділяється особливо точній підгонці і фіксації кожної планки і вставки. Деталі з коштовних порід деревини повинні мати повну товщину або, принаймні, товщину робочого шару, доповнену менш коштовним деревом до повної товщини.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)Другие статьи
» Вибирайте підлогу правильно
» Про паркет
» Багатошаровий штучний паркет

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна