Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Спортивные покрытия

Підлогові покриття для спортзалів

Спортивний зал - місце, де проходят тренування і виконуються вправи самих різних видів. І якщо тренажери можна встановити на жорсткій підставі, то для активних пересувань по залу - біг, стрибки, гри у футбол, баскетбол, волейбол - якість покриття підлоги дуже важлива. Підлога в такому спортзалі має бути досить жорсткою, але при цьому пружною, витримувати динамічні навантаження, не мати "незапланованих" виступів, аби забезпечити безпеку учасників тренувань.

Одним з найпростіших варіантів можна назвати поліуретанове покриття - монолітне, міцне, пружне, та і догляд за ним простий і не викликає жодних проблем. На бігових доріжках і тенісних кортах використовуються рулонні каучукові або ПВХ- покриття. Але в спортзалі, де проходят тренування і командні ігри, якою б сучасною і зручною не була синтетична підлога, вона не може порівнятися з дерев'яною.

Укладена по всіх правилах, така підлога має високу міру амортизації удару. Пружність покриття забезпечує хороший відскік м'яча - це теж необхідна умова для залів, де проходят тренування і змагання по волейболу або баскетболу. Дерев'яна підлога, прогинаючись не лише в точці зіткнення з ногами гравця, але і довкола нього, є додатковим захистом спортсмена. Не менш важливу роль для безпеки людей грають і показники тертя. Іншими словами, підлога в спортзалі не має бути слизькою.

Основними варіантами будови дерев'яних підлогових покриттів для сучасного спортзалу стали "плаваюча конструкція", розбірні підлоги, лагові системи і палубні підлоги.

"Плаваючий спосіб" заснований на з'єднанні дощок між собою за допомогою клею, метизів або замків, без кріплення їх до основи. При використанні такої конструкції немає необхідності в будові чорнової підлоги з фанери, досить підкладки зі вспіненого поліпропілену. Вона зменшує нерівності підлоги і володіє теплозвукоізоляційними властивостями. "Плаваюча підлога" швидко вмонтовується, а у разі потреби окремі її ділянки можна відремонтувати або замінити. Проте разом з достоїнствами в такого способу укладання є і недоліки: необхідність використання компенсаційних швів через кожних 5 метрів ширини не дозволяє створити монолітне покриття.

Розбірні підлоги, як і виходить з назви, легко вмонтовуються і демонтуються, перевозяться з місця на місце і можуть бути використані на льодових аренах для проведення тренувань і змагань по ігрових видах спорту. Такі підлоги поставляються з вже обробленою лицьовою поверхнею - вона відшліфована і покрита лаком. Не дивлячись на те, що конструкція не фіксується жорстко до основи, вона здатна витримувати досить великі навантаження. Монтаж збірно-розбірних конструкцій не складний, але легко впоратися з ним зможуть лише фахівці.

Багатошарові лагові конструкції є досить складними системами, що включають лаги, амортизуючі матеріали і фінішний шар з дощок. Особлива увага в них слід приділити амортизуючій складовій, що гасить удари і що запобігає деформації самої підлоги. В міру необхідності при будові підлоги на подвійних лагах можна використовувати теплоізоляційні і шумопоглинаючі матеріали. Крім того, простір між лагами може бути використаний як місце для проведення труб і кабелів. Не менш важливим елементом лагової підлоги є фінішне покриття. Для нього використовуються дошки з масиву твердих порід деревини: дуба, буку, модрини. Для додання підлозі потрібних характеристик і забезпечення безпеки тренувань і ігор в спортзалі товщина фінішного покриття має бути не менее 18 мм.

Як міцний, надійний і довговічний матеріал для виготовлення дощок підлоги часто використовується сибірська модрина. Вона не боїться перепадів температури і вологості, володіє високою щільністю і міцністю, не схильна до гниття, а значить, не вимагає додаткових антибактеріальних просочень. Висока стійкість до стирання забезпечується як самим підлоговим покриттям, так і спеціальними спортивними лаками і фарбами для розмітки. 

При побудові підлоги в тренажерних залах підходить і палубна конструкція. Бруси, виготовлені зазвичай з дерев хвойних порід, укладаються як на дерев'яні лаги, так і на бетонну основу, у тому числі і нерівну. Кріплення брусів здійснюється методом "паз-гребінь", і, не дивлячись на велику товщину підлоги, його монтаж досить простий. Покриття, що вийшло, відповідає всім вимогам, що пред'являються до підлог, на які діють високі статичні і динамічні навантаження. При будові палубної підлоги важливо вибрати високоякісні матеріали з бездоганною геометрією, виготовлені з добре просушеної деревини.

Від того, наскільки добре продумано і виконано покриття підлоги в спортзалі, багато в чому залежить результати як тренувань, так і подальших змагань і ігор. І хоча синтетичні покриття дозволять заощадити час і гроші при побудові підлоги, краще зробити підлогу з природного матеріалу - дерева. Дерев'яні підлоги з сибірської модрини здатні прослужити декілька десятиліть навіть в режимі регулярного динамічного навантаження. А вже в тому, що дерев'яне покриття буде зручнішим і комфортнішим - ви зможете переконатися самі.При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)


Другие статьи

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна