Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Плинтуса Порожки

Як правильно вибрати плінтус

Отже, плінтус - це планка, що закриває щілину між стіною і підлогою. Проте будь-яка планка сьогодні може бути виготовлена з різних матеріалів, і володіти різними експлуатаційними якостями. Сучасний плінтус може бути виконаний як "по традиційній рецептурі" - з деревини, так і по сучасному рецепту - з пластика.

Дерев'яний плінтус
плінтус , виконаний з масиву дерева і шпону застосовується для обрамлення паркетних і ламінатних підлог , основа конструкції зазвичай виконується з ялинового або соснового масиву, яка зверху покрита шпоном з коштовних порід дерева. Крім того, можливе виготовлення цілком з масиву (дуба, ясена, вишні і ін.). Деякі моделі можуть бути забезпечені каналом під кабель. 

В дерев'яного плінтуса є як достоїнства, так і недоліки. Безперечною і найочевиднішою гідністю дерев'яного плінтуса є його "благородне" походження і екологічна чистота. Так само не маловажним плюсом є довговічність і міцність дерев'яних виробів.

Що ж до недоліків, то найбільшої критики дерев'яний плінтус удостоївся за свою високу ціну, яка робить раціональним його використання з лише з дорогим підлоговим покриттям, наприклад, штучним паркетом. Дерев'яні плінтуси (шпон і масивні) найчастіше просто приклеюються до рівної, чистої і сухої стіни. 

Пластиковий плінтус
Найсерйознішим конкурентом дерев'яним плінтусам є з пластиковий аналог. Позиція, займана на ринку пластиковим плінтусом настільки сильна, що на цьому продукті ми зупинимося детальніше. Пластиковий плінтус виготовляють зі вспіненого ПВХ і застосовують для обрамлення ламінованих, лінолеумного і килимового підлогових покриттів. 

Більшість пластикових плінтусів формою і розміром нагадують дерев'яні плінтуси. З тильного боку вони забезпечені кріпильними каналами і нішею для дроту. Пластикові плінтуси для ковроліну і побутового лінолеуму часто мають паз з лицьового боку, куди вставляють стрічку ковроліну або лінолеуму, відрізану від основного рулону, внаслідок чого досягається фактурна і колірна єдність плінтуса і підлогового покриття. Пластиковими також бувають плінтуси-планки, вони просто клеяться до стіни клейкою стрічкою, якою забезпечена тильна сторона такого плінтуса. 

Сьогодні пластикові плінтуси - незамінна деталь обробки, їх переваги перед дерев'яними плінтусами очевидні. Вони не потребують додаткової обробки (обкоровування, фарбування), мають абсолютно гладку поверхню, не вимагають особливого догляду, стійкі до дії засобів побутової хімії, довго служать, дуже естетичні. 

Якісний плінтус виготовляють з жорсткого вспіненого полівінілхлориду. За рахунок спінювання він має малу вагу, а спеціальний хімічний склад робить його стійким до дії ультрафіолету, вологи, масел і розчинників. При негативних температурах (нижче -5оС) стає крихким, тому рекомендується використовувати його для внутрішніх обробних і ремонтних робіт. Плінтус добре обробляється (пиляється, ріжеться і тому подібне), при незначному нагріванні (біля +70оС) стає пластичним і набуває будь-якої заданої форми. 

Наявність асортименті виробника допоміжних аксесуарів (зовнішні, внутрішні, торцеві і стикувальні куточки, кріпильні кліпси) полегшує монтаж і стиковання плінтуса на кутах, дозволяє уникнути запилення і точної підгонки його по довжині, а також надати закінченому вигляду приміщенню. 

Серед достоїнств пластикових виробів можна відзначити високу вологостійкість, завдяки чому плінтус не піддається корозії і гниттю. Також при перепадах температури і вологості в приміщенні пластиковий плінтус зберігає свою форму і розміри, що дозволяє використовувати їх в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Як недоліки зазвичай називають недостатню міцність і довговічність, в порівнянні з дерев'яними побратимами.

Пластикові плінтуси легко встановлюються. Пластиковий плінтус вмонтовується прихованим чином, з використанням кріпильних каналів, прокладених з тильного боку. Стіна, до якої він кріпиться, обов'язково має бути рівною. Як правило, до стіни кріпиться невидима частина конструкції - або планка, що несе, або спеціальні елементи кріплення - кліпси. Потім вставляється верхня декоративна частина в паз прихованого кріпильного елементу.

"Кліпси" поставляються в комплекті з дюбелем і шурупом. При рівних стінах проміжок між кліпсами складає 50 см, якщо ж стіна має локальні нерівності, кліпси встановлюються частіше, так, щоб плінтус не відривало від стіни. Виробники рекомендують використовувати лише фірмове кріплення, оскільки аналогічне кріплення іншого виробляється, наприклад, з листової сталі достатньою жорсткістю, що не володіє, і пружністю. Це наводить до відриву плінтуса від стенів після нетривалого терміну експлуатації.

Монтаж кліпси дуже простий:

кліпса ставиться на готову, чисту підлогу і присувається до стіни;
олівцем наголошується місце на стіні для отвору;
свердлиться отвір діаметром, відповідним діаметру дюбеля;
дюбель вставляється в отвір і кліпса кріпиться на шуруп.


Після того, як всі кліпси встановлені так само, плінтус встановлюється простим натисненням. Таким чином, зовнішня площина плінтуса залишається абсолютно гладкою, незіпсованою капелюшками цвяхів або шурупів. Такий плінтус можна використовувати не один раз, його поверхня завжди буде як нова.

Плінтус з МДФ
І, нарешті, третій варіант плінтуса може бути виготовлений з МДФ. Він застосовується для обрамлення ламінатної і лінолеумної підлоги , можливо також вживання як завершуюча обробка стін, фанерованих декоративними панелями на основі МДФ. Серед достоїнств плінтусів з МДФ: невисока ціна, стійкість до проникнення вологи і виникнення стійких забруднень, дії ультрафіолету. МДФ-плінтуси не притягують пил і вважаються гігієнічними. Їх безхмарне існування затьмарює лише крихкість, або, як завуальовано говорять виробники, недостатня стійкість до поверхневих пошкоджень. 

Плінтуси з МДФ кріпиться на рівну стіну за допомогою скоб у формі гачків, на які щільно надівається плінтус. Кінцеві зрізи плінтуса закриваються пластиковими заглушками, а кутові стики "куточками". Завдяки такому кріпленню, при подальшому ремонті плінтуси можна знімати, а потім знову ставити на місце. 

Одним з видів плінтусів можуть вважатися монтажні короби, які не рідко тягнуться по периметру приміщення. Вони є каналами для прокладки різних видів дротів і кабелів. Їх вживання раціональне в тому випадку, якщо в будинку необхідно прокласти велику кількість дротів різного призначення і різного перетину (електричних, телефонних, телевізійних, комп'ютерних).

Монтажні короби виготовляються з ПВХ і алюмінію, відрізняються великою кількістю типорозмірів і секцій, що дозволяє прокласти кабелі різного призначення і перетину в окремих каналах, підвищуючи тим самим безпеку електропроводки. Форма коробів також різна. Вони можуть бути прямокутними і кутовими для монтажу в кутах стін, під стелею або під навісними шафами. І наостаннє слід зазначити, що монтаж плінтуса здійснюється після завершення укладання підлогового покриття. Замінити плінтус можна у будь-який момент без заміни існуючого підлогового покриття. Залежно від вигляду використовуваного підлогового покриття і загального стильового вирішення приміщення вибирають матеріал виготовлення плінтуса. З точки зору відходу будь-який плінтус дуже не примхливий. Під час прибирання плінтус протирають вологою ганчіркою. Сильні забруднення віддаляються за допомогою миючих засобів, що не містять абразиви і розчинники. При догляді за дерев'яним плінтусом слід уникати надмірного зволоження, а також попадання абразивних речовин і розчинників. Пил протирають сухою або ледве вологою тканиною або видаляють пилососом.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)
Другие статьи
» Останній штрих: плінтус

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна