Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Ламинат

Ламінат або паркет

Ламінат або паркет? Укладання ламінату і паркету.

Затіваючи ремонт, одним з перших ми вирішуємо питання підлогового покриття. Плитка, лінолеум, камінь натуральний і штучний, пробка, навіть скло і метал - сьогодні в житлі можливо все. Але як і раніше найпопулярнішим залишається дерево. Звернувшись до цього традиційного покриття, ми вирішуємо, чому віддати перевагу: паркету або ламінату? Обоє борються за своє "місце під сонцем", то укладання ламіната за місце на ринку. Хто з них переможе: древній натуральний матеріал або смілива сучасна імітація? Достоїнства і недоліки є в обох ( ламинат полы ). 

Паркет - синонім якості, стверджують фахівці фірм, які їм займаються. Ламінат же, на їх погляд, більше личить для офісів, в будинках його стелять лише від ліні, аби не доглядати покриття, або ж від недоліку грошей. Той, хто прагне до гідної якості, купує собі додому паркет, який набагато дорожче за ламінат. Правда, визнають вони, є на ринку і дешевий паркет, але укладати на підлогу дрова при нагоді вибору не рекомендують. Паркет прийнятної якості повинен коштувати не менше 18 доларів кв. метр. 

Натуральність, екологічність - ці поняття сьогодні важко переоцінити. Ми любимо дерево за природність і теплоту. Воно здатне зігріти навіть самий екстремальний, мінімалістський інтер'єр. А нові технології виробництва, багаточисельні способи укладання, особливості порід деревини, безмежно розширюють його художні можливості. Хтось вибирає грунтовний паркет, хтось паркетну дошку. Що вам більше личить - вирішуйте самі. В будь-якому разі підлога з дерева - найтепліша і затишніша. Але якщо її покрити лаком в декілька шарів, вона стане візуально холоднуватою, схожою на скло, природна теплота зникає. Масло і віск не приховують красу дерева, фактура природніша, та і тактильні відчуття незрівняно багатше. Правда, раз на рік масляне покриття потрібно оновлювати. Але насолода, яку ви отримуєте, коли ступаєте босоніж по живому дереву, окупає всі витрати. Дерево поза конкуренцією, хоча смак і переваги покупців постійно міняються. Якщо 3-4 роки тому всі прагнули покласти в своїй квартирі бук або дуб однакового кольору і розміру, то сьогодні зріс інтерес до екзотичних порід ( массивная паркетная доска Украина ). 

Що стосується якості укладання, то, як говорять паркетники, загальна проблема споживача полягає в тому, що він вибирає все окремо: паркет, лак і всі останні складові підлоги. Набагато зручніше і вигідно купувати підлогове покриття, готувати підлогу, вмонтовувати його разом з однією і тією ж компанією, яка нестиме відповідальність за весь результат. Адже з одним і тим же покриттям можна зробити погану неякісну підлогу, а можна навпаки. Замовник повинен платити не за сировину, а за готовий продукт. Хороші компанії самі готують основу і дають гарантію на один рік: якщо матеріал пройшов чотири пори року і з ним нічого не сталося, значить, він лежатиме довго. 

А тепер послухаємо, що говорять прибічники ламінату. Фахівці стверджують, що ще чотири-п'ять років тому в Україні не було хорошого ламінату. Матеріал міг послужити від сили півтора роки. Але сьогодні він став іншим: нове покоління має мало загального зі своїми попередниками. Його структура схожа із структурою паркетної дошки: це багатошаровий матеріал (само назва - від англійського "багатошаровий"). Основа його - панель з перетертої в пил до стану кристалізації пресованої деревини. Вона не боїться води, чим не може похвалитися паркетна дошка. Знизу в ламінаті вологостійкий шар і шумопоглинаюча підкладка. Зверху - декоративний шар з малюнком і захисна смола (від її якості залежить зносостійкість ламінату). У паркетній дошці верхній шар - деревина коштовних порід, 3-4 мм. При циклюванні якнайтонший шар дерева знімається. Паркетна дошка витримує не більше трьох циклювань ( ламінат Київ ). 

Зараз виробляється ламінат такої якості, що йому поступається навіть паркет. Він став міцніший, оскільки деревина пресується до кристалізації і вже не піддається деформації. Будь-яке дерево (навіть дуб) - м'яке, його поверхня гігроскопічна, боїться високих температур, при зміні мікроклімату в приміщенні починає деформуватися. Аби захистити дерево, його покривають лаком, а всі лаки бояться високих температур і пропускають вологу. Інколи для додаткового захисту паркетну підлогу заливають поліуретановим покриттям. Але тоді свій зовнішній вигляд паркет втрачає, пропадає неповторний ефект від натуральної дерев'яної фактури. Паркет дуже капризний в обігу. Не можна допускати, аби по ньому бігали собаки, ходили на шпильках або каблуках з металевим набиванням. А через декілька років будь-який паркет належить циклювати. Процес цей дуже запорошений і довгий. Дехто рахує паркет екологічно чистим покриттям, проте ніхто не здогадався порахувати, скільки шкідливих речовин, наприклад, формальдегіду, виділяється з лаку, що покриває паркет. Будь-яке дерево при зміні мікроклімату в приміщенні починає деформуватися. 

В ламінату всі ці недоліки відсутні. Його відмітні якості - опір стиранню, удароміцність, стійкість до дії побутової хімії і простота укладання, незаймистість, гігієнічність, теплопровідність (можливість укладання на підлогу, що обігрівається).

Через те, що більшість ламінатів мають малюнок "під дерево", цей продукт стали називати ламінований паркет. Дизайнери говорять, що в цьому і головна його біда - багато хто сприймає його, як імітацію дерева, як доступний його замінник. З цієї причини одні його люблять ("Зовсім як справжній паркет!"), інші відносяться зневажливо ("Не люблю підробок"). Але насправді він давно перестав бути імітацією паркету, а перетворився на самостійний і самоцінний з точки зору декору вид підлогового покриття. Він буває не лише "під дерево", але і "під камінь" - мармур, граніт. Відносно недавно, наприклад, стали пропонувати нові колекції з кольоровим зображенням різних предметів: кольорів, овочів, фруктів. На Заході сьогодні до них виявляють підвищену цікавість. Якщо вибрати такий малюнок, то відразу стане ясно: це не дерево, це щось зовсім інше. Наприклад, в спальні можна "розсипати" по підлозі сині волошки. І весь останній інтер'єр "підтягнути" до настільки романтичного рівня. Або узяти і зробити підлогу у всій квартирі абсолютно чорною. Ламінат дає повну свободу в декорі. Але вітчизняний покупець, за даними дистриб'ютерів, віддає перевагу покриттю однотонному, рівного кольору. Наприклад, недорогий ламінат "бук рустикальний", де контрастно поєднувалися темні плашки зі світлими, виявився на нашому ринку непопулярним. Зате покупцям любився "білий дуб", на який раніше мало хто міг вирішитися ( Ламинат продажа, объявления, купить, цена ). 

Фірми, що займаються їм, упевнені, що майбутній покупець вибиратиме зручність і економію, а значить - ламінат. Лише радять при його покупці уникати дешевої продукції, аби одного прекрасного дня він не розійшовся або не розмокнув. Дорогі водостійкі колекції не бояться води і не псуються. Ще одна небезпека дешевого продукту: принесете додому коробку, відкриєте її, а всі дошки виявляться однаковими, адже на відміну від паркетної дошки з дерева малюнок на ламінаті - всього лише фотографія, штамп. Дешеве покриття із-за орнаменту, що часто повторюється, буде схоже на лінолеум. Слід знати, що якщо після укладання виникає скрип, це означає, що була допущена помилка при укладанні або ви придбали дошки з порушеною геометрією. Правильно укладений ламінат скрипіти не може. Відомий звук, схожий на цоканні, виникає через те, що була вибрана невелика товщина покриття для великої площі. Беззвучно по такому ламінату можна ходити лише босоніж або в м'яких тапочках. Чим товще дошка, тим менше вона звучить. Тому якщо ви вибираєте ламінат, наприклад, для спальні, беріть той, який поважче у прямому розумінні слова. Деякі компанії роблять на зворотному боці звукопоглинальні підкладки. Добре поглинає звук також вспінений поліетилен, який стелеться під покриття. 

Що б ви не вибрали - паркет або ламінат, прислухайтеся до одностайної думки фахівців: не прагніть вникнути у всі нюанси і проблеми. Не грайте в самостійність, звикайтеся довіряти професіоналам, які самі зацікавлені виконати свою роботу добре і добротно.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)
Другие статьи
» Види ПОВЕРХНІ ламінованого паркету (Ламінату)
» Ламінатна підлога

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна