Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Укладка пола Паркетные работы

Інструкція з монтажу паркетної дошки

14-ті мм паркетні дошки клеять в паз і вмонтовують в так звану «плаваючу підлогу», тобто не прикріплену до основи.

Паркет встановлюється на сухій, рівній і жорсткій основі. Паркетні дошки не підходять для укладання самонесучої підлоги. Як основа не можна використовувати плиткову підлогу, стару дерев'яну підлогу, текстильні покриття. Хороша основа під паркетну дошку - суха бетонна підлога, фанера, старий лінолеум без механічних пошкоджень, ДСП. 

Перед початком монтажу за допомогою лінійки перевіряється рівність підоснови. Для цих же цілей можна використовувати пряму дошку. Допустимі відхилення - не більше 4 мм на відстані 2 метрів. 

При необхідності підоснова вирівнюється. Підлоги з плит або дерева шліфують, перевіряють міцність старої дощатої підлоги, а для видалення можливого скрипу їх підсилюють, пробиваючи цвяхами. При необхідності, проводиться вирівнювання плитами або вирівнюючими сумішами. 

Відносна вологість бетонної основи (RH) без додаткової вологоізоляції має бути < 60% (2,0 вагових %), з вологоізоляцією < 80 %( 3,0 вагових %}. 

Для волого- і звукоізоляцій між підосновою і паркетом застосовуються спеціальні підкладки, наприклад Tuplex EPS Upofloor, PARKOLAG Icopal, При використанні інших звукоізоляційних матеріалів на бетонну основу укладається 0,2 мм поліетиленова плівка. 

При укладанні підлоги над підвалами, теплими і вологими приміщеннями, напр. лазнями, душовими або ним відповідним завжди необхідний пристрій надійної вологоізоляції, напр. з 0,2 мм поліетиленової плівки, по краях укладеною внахлест з перекриттям на 200 мм із закріпленням швів липкою стрічкою (скотчем).

Необхідні інструменти для укладання паркету

1. ножівка з дрібним зубом
2. теслярський молоток
3. підбивочний брусок 30 - 40 см (не слід використовувати шматок паркетної дошки) 
4. косинець
5. вимірювальна рулетка
6. олівець
7. скоба для монтажу останнього ряду
8. лінійка
9. свердла
10.клини.

Відносна вологість повітря в приміщенні (RH) в час і після монтажу повинна складати 40-60%, температура біля +20 °С.

При побудові теплої полови з підігріванням, підігрівання включають на нижчу температуру (+18 °С) за 1-2 діб перед монтажем і підвищення температури проводять знову через 1-2 діб після закінчення монтажу. Температура нагрівальних елементів конструкції не повинна перевищувати більш ніж + 28 °С. Необхідно підтримувати відносну вологість повітря в приміщеннях у всі часи року в межах 40-60 % RH.

Дерево є природним матеріалом, тому паркетна підлога розширюється або стискується із зміною вологості повітря. Враховуючи цю особливість паркетної дошки, між підлогою і стінами потрібно залишати зазор в 10 мм, який надалі закривається плінтусом. Для забезпечення надійного зазору і забезпечення стискування при стяганні дощок використовуйте достатню кількість клинів. У приміщеннях великого розміру зазор має бути 1,5 мм на кожен метр ширини підлоги (наприклад, при 8м ширині паркетного покриття зазор повинен складати: 1,5 мм x 8 = 12 мм). Відповідні зазори необхідно залишати також в місцях проходу труб. На площах тих, що перевищують по ширині 8 метрам або при переході в інше приміщення паркетну підлогу необхідно розділити вільним швом. В даному випадку, подовжній шов залишається не проклеєним. Так званий сухий шов і даний шов закривається окремою планкою. Вільний шов робиться на місці дверного отвору, в кутах або в іншому відповідному місці ( паркет пол ).

Розтин упаковок паркету необхідно проводити у міру просування монтажних робіт. Перед установкою перевірте, аби в паркетних дошках не було дефектів. Якщо паркетна пошкоджена або має дефекти, використовуйте неушкоджену її частину на початку/кінці ряду або прихованих від очей місцях. Відходи при монтажі складають біля 3%.

Напрям укладання

Рекомендується настилати дошки по напряму денного освітлення. При настиланні по дерев'яній підлозі дошки настилають в поперечному напрямі. Паз паркетної дошки має бути направлений у бік стіни. Установка першого ряду має велике значення для подальшого укладання. Перед продовженням укладання переконаєтеся, що перший ряд вийшов прямим і рівним.

Якщо стіна, від якої починається установка, не пряма, обріжте ножівкою дошку по вигину стіни, спочатку накресливши олівцем лінію. В даному випадку, первинний ряд повинен отримати достатню підтримку від стіни.

Другий ряд починайте з шматка, який залишився від попередньої дошки. Відстань між поперечними швами має бути не менше 50 см. 

Склеювання дощок проводять по шпунтам з усіх боків. Клей наноситься з насадки спеціальної пляшки суцільною стрічкою на нижній або верхній край паза завтовшки близько 2 мм. Витрата клею близько 1 літр/15 м2. Зайвий клей витирається з поверхні паркету вологою ганчіркою ( укладка штучного паркета ).

З'єднання паркетних дощок здійснюють за допомогою підбивочного бруска. Не слід прикладати надмірні зусилля при з'єднанні дощок, оскільки це може пошкодити сполучні шви.

Укладання за наявності труби або інших перешкод

Відріжте шматок дошки, який буде встановлений за трубами. Відкресліть на дошці, за допомогою косинця, по діаметру труби дві прямі лінії. Від закріпленої дошки відзначте відстань до центру труби. За наявності другої труби виконайте те ж саме. Просверліть отвори свердлом, діаметр якого на 20 мм більший, ніж діаметр труби. По прокреслених лініях випиляєте проходи, тримаючи при цьому ножівку під кутом в 45 градусів до площини дошки. Змонтуйте дошку на місце. Нанесіть клей на торці випиляних шматочків і встановіть їх на місце пропилювання.

З'єднання паркетної дошки з дверною коробкою і наличниками.

Частенько, при укладанні паркетної дошки наличники і дверні коробки необхідно укоротити. Покладіть окрему паркетну дошку разом з підкладкою поряд з дверною коробкою. Притискуючи ножівку до площини дошки, відріжте коробку і наличники. Після цього, ви зможете завести паркет під наличники. Необхідно пам'ятати про розширювальний шов на місці дверного отвору. В разі наявності постійного порогу, в нижній частині необхідно зробити паз або встановити спеціальні накладки.

Укладання останнього ряду

Якщо остання дошка не збігається по ширині, необхідно діяти за наступною схемою: 

- покласти останню дошку на попередню так, щоб краї дощок точно збігалися

- узяти короткий шматок дошки, перевернути шипованной стороною до стіни і, утримуючи олівець в іншого краю дошки, прокреслити лінію подовжнього розпила, стежачи при цьому за поєднанням дощок. 

- розпиляти дошку по розмітці і встановити її за допомогою скоби або обценьків. Щоб уникнути пошкодження стіни використовуйте захист між стіною і обценьками. 

- встановити клини для затягування.

При необхідності, для остаточної обробки шви затираються мастикою, відповідною для даного дерева ( Штучный паркет ).  

Завершення робіт

Після висихання клею (близько 4 години) видаліть всі клини і закріпіть плінтуси. Стежте, щоб плінтуси сильно не притискалися до підлоги.

Під час проведення будівельних робіт вкривайте готовий паркет картоном. Листи картону необхідно при цьому сполучати липкою стрічкою між собою, але ні в якому разі не прикріплювати до паркету. 

У місцях вбудованих меблів і розміщення кухонних машин не можна владнувати плаваючі підлоги, оскільки це може викликати нерівномірний розподіл зміни лінійних розмірів.

В разі, якщо напрям установки поперечний, наприклад, у вузькому коридорі, уникнути утворення опуклостей паркетних дощок можна шляхом обрізання хвойної фанери нижнього шпону в двох-трьох місцях на кожній дошці. Надріз здійснюється під кутом в 45 градусів до основного напряму паркетної дошки і лише на товщину нижнього шару.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)Другие статьи
» Внутрішня обробка приміщень: циклювання підлоги, поради від професіоналів

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна