Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Ковровая плитка

Килимова плитка: опис, властивості, використання

Коли ми говоримо про килимові покриття, то найчастіше маємо на увазі ковролін, тобто рулонне покриття. А тим часом є ще один різновид килимових покриттів - килимова плитка - останній твір людства в області килимоткацтва. Причому дуже потрібне і корисне. Що таке килимова плитка (ще її називають “килимове модульне покриття”)? Це ковролін, “нарізаний” на ідеально рівні квадрати розміром 50 х 50 см. Такий стандарт. 

Використання. Килимова плитка - не чергове вишукування винахідників і дизайнерів, це - сувора необхідність. Чому? У наше автоматизоване століття ми вже не представляємо своє життя без комп'ютера, факсу, телефону, кавоварки і електрочайника. У результаті - все обплутано дротами. Дроти, зрозуміло, лежать на підлозі, а кабельні з'єднання і зовсім під підлогою. Так от, аби в разі чого до них можна було швидко і безболісно добратися, необхідний не лише фальшпол, але і так зване мобільне килимове покриття. Тобто таке, аби його можна було легко переміщати, розбирати і трансформувати.  ( ковровая плитка )

Сьогодні плитку, як і рулонне покриття, застосовують при обробці підлоги в офісах і ділових центрах, готелях і ресторанах, клубах і магазинах, і, звичайно ж, в квартирах. 

Матеріал. Основа плитки робиться з бітуму або полівінілхлориду і армується скловолокном. Вона складається з декількох шарів на кшталт сучасної м'якої крівлі. «Сендвіч», як його називають, має по два шари, що чергуються бітумної смоли і скловолокна. Вони додають плитці міцність і пружність, аби вона не «задирала» кути і краї і щільно прилягала до сусідньої, оберігають від ковзання. 

Верхній, тафтинговый шар складається з нитки, що створює ворс. Тип ворсу може бути петлевим або різаний. Волокно в хорошого килимового модульного покриття забарвлене ще до виробництва килимової плитки (у полімер домішують кольоровий пігмент). В результаті виходить рівномірний колір по всій поверхні і глибині покриття, і кожен стандартний колір може бути відтворений з максимальною точністю. 

Властивості. Тим, хто піклується про своє здоров'я, необхідно знати, що викоритовувані в килимових плитках матеріали екологічно чисті і мають свої сертифікати якості. Килимова плитка має високі звукопоглинальні і теплоізолюючі характеристики. Багатошарова полімерно-бітумна основа дає волого- і термостійкість і дозволяє використовувати покриття на підлогах з підігріванням, в приміщеннях з меблями на колесах і з підвищеною вологістю. 

Склад ворсу може бути різним, але головне, що ворс додатково оброблений антистатичним і грязевідштовхувальним просоченням. У нім не розмножуватимуться шкідливі комахи і мікроорганізми, на відміну від шерстяних покриттів. Він стійкий до стирання, легко відновлюється після зняття навантаження, добре чинить опір колісним навантаженням (що актуально, якщо меблі на коліщатках), доглядати його дуже легко. Завдяки стійкому забарвленню плитка не міняє колір від сонячного світла, прибирань, хімічного чищення. Ворс зберігає один відтінок кольору при різних джерелах світла. До речі, зносостійкість плитки залежить від якості волокна, з якого витканий ворс. Існує плитка підвищеної зносостійкості, призначена як для житлових, так і для суспільних приміщень. 

Естетичні властивості килимової плитки будять потужний вихор уяви, адже дизайн плитки настільки всілякий, а забарвлення і узори - насичені. Можливість поєднання плиток різних кольорів дозволяє як завгодно експериментувати з дизайном інтер'єру. Погляньте на все з висоти польоту вашої фантазії і дійте. Можна, наприклад, викласти плитку в шаховому порядку, смугами, орнаментом. 

Укладання килимової плитки має свої особливості. По-перше, необхідно при покупці стежити за тим, аби коробки з плиткою одного кольору мали також однаковий серійний номер барвника. Перед укладанням плитка має бути розпакована, розсортована за кольором і за якістю і витримана на протязі не менше 24 годин при кімнатній температурі. Це потрібно для додання матеріалу єдиного з приміщенням, в якому вона буде укладена, температурного балансу. Монтаж плитки проводиться при температурі в приміщенні не нижче 15-16 градусів і відносній вологості не більше 60 %. 

Укладають її на тверду, рівну, суху і очищену від пилу поверхню, причому багатошарова основа дозволяє укладати і безпосередньо на бетонне стягування. Плитку можна укладати як на клей, так і в "вільному стані" (завдяки важкій бітумній основі плитка щільно прилягає до підлоги). Проміжний варіант - укласти на клейку стрічку. 

Аби отримати ефект монолітної поверхні, розташовуйте плитки щільно одну до іншої, але без надмірного стискування. Біля стіни, що має дверний отвір, і в місцях найбільшого навантаження на покриття укладайте цілі плитки, аби мати можливість легко їх замінювати. При покупці килимової плитки ми рекомендуємо придбати запас матеріалу, необхідний для заміни пошкоджених ділянок або реставрації місць з інтенсивним рухом. Як правило, це 10 - 20% від загальної площі. 

Переваги. Зрозуміло, що в рулонних килимових покриттів були і будуть свої стійкі прибічники, але все таки треба відзначити, що в порівнянні з ними плитка має ряд переваг. 

Її легко транспортувати і зберігати, можна навіть складувати уручну. Квадрати мають розміри 50х50 см, упаковані в картонні коробки по 20 штук і загальну вагу коробки складає 25 кг 

Швидкий і зручний настил, мінімальні втрати при підрізуванні. Це особливо зручно при складній конфігурації приміщення. Не потрібно точно проміряти всі стіни, виїмки, виступи і так далі, досить знати лише загальну площу кімнати. Не треба кроїти, ретельно виміряючи кожен сантиметр. Досить всього лише щільно прикладати кожну плитку одну до іншої, поступово заповнюючи простір. Можна навіть не приклеювати до підлоги, вона відмінно лежить під власною вагою: так щільно, що ви ні за що не спіткнетеся. Під плитку можна укладати плоскі телефонні і комп'ютерні кабелі і легко виводити їх в потрібному місці приміщення. 

Свобода в плануванні - широка колірна гамма створює безмежні можливості для дизайну підлоги. Можливість конструювання допоможе без зусиль розкласти килимові квадрати так, як душі завгодно. Якщо побажаєте надати їм іншу форму, можете легко розрізати плитку на смужки, квадратики, кухлі і створювати власний дизайн покриття. Специфіка матеріалу дозволяє значно краще і цікаво оформити підлогу, реалізувати свої дизайнерські задумки, отримати на підлозі оригінальний малюнок. 

Економічність - при установці плитки виходить відходів всього від 0,5 до 2%, тоді як при укладанні рулону цей показник досягає 10-30%. Крім того, простота монтажу плитки також сприяє зниженню витрат, оскільки всі роботи можна провести самостійно. 

Зручність в експлуатації - з часом на килимовому покритті неминуче з'являються зношені ділянки, плями, що погано виводяться, і інші неприємності. Однією з головних переваг килимових плиток є легка заміна таких ділянок новими плитками без зміни всього покриття. І ще величезна зручність: дуже часто зустрічаються ситуації, коли власникам приміщення треба мати доступ до прокладених під фальшполом комунікаційним кабелям або іншому інженерному устаткуванню. Є можливість легкого доступу до дротів і комунікацій, укладених під покриття: не доведеться піднімати весь ковролін, аби замінити який-небудь запобіжник. 

Ціни і виробники. Недолік модульної килимової плитки один - ціна. В порівнянні з рулонними покриттями рівної якості модульна плитка дорожча, її середній ціновий діапазон можна позначити від $16 до $50 за кв.м. На українському ринку підлогових покриттів присутньо досить виробників килимової плитки: Наприклад, широко відомі торгівельні марки Tecsom (Тексом) виробництва компанії Tarkett Sommer (Таркетт Сомер), Milliken (Англія), ESCO (DESSO, Великобританія), Interface (Інтерфейс, Великобританія). Tessera Carpet Tiles і FLOTEX (Bonar Floors), DOM Про ( Бельгія ).

Стільки корисних властивостей і відсутність шкідливих якостей в одному предметі - то хіба це не досконалість? Не даремно говориться, що все геніальне просто. Просто, як звичайний квадрат. Абсолютно, як все, до чого прагнуть професіонали.

ламинат полы, паркет ламинат

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)


Другие статьи

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна