Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Пробковое покрытие

Пробкова підлога

Напевно слово "пробка" асоціює у нас швидше з напоями, ніж з інтер'єром. Матеріал цей все ще досить рідкий гість в наших будинках. І хоча він і раніше був представлений на українському ринку, проте відносилися до пробки з упередженням: важко уявити собі, як цей м'який податливий матеріал стає, наприклад, міцним підлоговим покриттям. Може, причина ще і в недавній недоступності і деякій його "вибірковості". 

Цю натуральну екологічно чисту нетоксичну сировину "поставляє" нам пробковий дуб, що росте в промислових кількостях на півдні Іспанії, Португалії і в деяких інших країнах. Коли унікальний представник флори досягає біологічної зрілості (а це відбувається до тридцятого року життя), з нього знімається кора, з якої виготовляються пробкові покриття (вона наростає знов десь через 9 років). Стільникова структура матеріалу містить в собі мільйони замкнутих бульбашок повітря різної величини, щільно спресованих і просочених природною пробковою речовиною - суберином. Це і зумовлює властивості натурального і унікального з точки зору виробництва, експлуатації і термінів служби обробного матеріалу. Кожен елемент цієї стільникової структури діє як мініатюрний термоізолятор, акустичний поглинач і стискуюча пружина (до речі, це властивість пробкової підлоги створює особливий ортопедичний ефект, розвантажуючи опорно-руховий апарат людини). 

Перед споживачем пробка з'являється у всій різноманітності текстур, кольорів і відтінків, так що рідний дуб міг би нею гордитися. Для підлоги компанії пропонують зазвичай "підлоги, що клеяться" (пластини або плитки різної товщини), "плаваючі підлоги" (пластини, що збираються за принципом "паз-гребінь"). Для стін - настінні покриття у вигляді пластин або рулонів з великою широтою модельного ряду. Їх основу складає пресована пробкова крихта - агломерат, на яку потім наноситься декоративний пробковий шпон з різною фактурою малюнка і колоритом, інколи з штучними вкрапленнями червоного, синього, чорного кольору. Ще для стін випускаються пробкові шпалери у вигляді рулонів. Вони з паперовою основою, на яку нанесений тонкий шпон декоративної пробки, і тому клеяться на звичайний шпалерний клей. Є ще технічна пробка, що також користується великою пошаною фахівців. Вона випускається в пластинах і рулонах різної товщини, але використовується не для декорування, а для звуко- і теплоізоляцій приміщень. Ці властивості ще більше зростають, коли до складу пробки додають гуму і виходить гумопробка. Фірми пропонують також широкий вибір супутніх товарів (спеціальні лаки, клеї, миючі і чистячі засоби). Багато хто з них самі надає послуги з розробки дизайну і кваліфікованого укладання з підготовкою основи. 

Потрібно сказати, що великих проблем з підготовкою основи не буває, коли квартиру обробляють пробкою. Вона добре закриває вади поверхні у вигляді невеликих нерівностей, дрібних тріщин на стінах. Підлога в цьому сенсі теж не вимагає ретельної підготовки - пробка укладається на будь-яку рівну чисту основу - бетонну, дерев'яну, металеву. Пробку не циклюють, а всілякі тріщини і пошкодження просто шліфують і зверху покривають лаком. Для неї розроблений еластичний лак, який, враховуючи податливість матеріалу, здатний розтягуватися і стискуватися, не утворюючи мікротріщин, які страшні для пробки: від зіткнення з киснем вона починає чорніти. Лаковий або полівініловий шар забезпечує таким покриттям надзвичайно високу зносостійкість і значно опір ковзанню. Якщо ж дотримувати всі технології, таке покриття прослужить довго, причому свої чудові властивості зберігає і після 20 років експлуатації. 

Ось "послужний список" пробки. Вона прекрасно поглинає шум, дозволяючи вам насолоджуватися тишею. Її навіть називають символом тиші і спокою. Не випадково багато студій і аудіолабораторії оброблено саме цим матеріалом. 

Натуральна колірна гамма заспокоює нервову систему. Втім, сьогодні має попит і пробка, покрита яскравим лаком. У колекціях завжди є плінтус того ж кольору.

У вас завжди буде тепла підлога, причому без всякої системи підігрівання і навіть без килима. Із-за теплої поверхні пробкова підлога особливо рекомендується для дитячих і спалень. Вона легка, м'яка і пориста, тому дуже комфортна: по ній приємно ступати босоніж, вона прекрасно пружинить під ногами. 
Нескладне укладання. Окрім плитки сьогодні є пробковий паркет, аналог паркетної дошки, безклеєві колекції, які можна легко і швидко укласти.

Ще одна відмітна особливість - простота у догляді, не боїться вологого прибирання. Стіни чистять пилососом або вологою губкою, забруднення змивають м'якими миючими засобами. А підлогу, якщо вона покрита лаком, можна сміливо мити шваброю. 
Важливо відзначити, що особливо міцні підлоги володіють великим опором ковзанню, зменшуючи ризик падінь, створюється приємне відчуття при ходьбі. 

Природне походження робить цей матеріал одним з самих екологічно чистих, і це гідність, яку важко переоцінити. А здібність до природного регулювання вологості в приміщенні ставить пробкове покриття поза конкуренцією. Окрім цього воно володіє абсолютно унікальною здібністю до поглинання вібрації, частенько невідчутної, але при цьому згубною для організму людини, що особливо актуально для жителів мегаполісу. І не нагромаджує статистичну електрику.

Але не все ж про достоїнства, поговоримо про слабкі сторони. Сучасна пробка все ще боїться великої і постійної вологості, тому для ванної кімнати або кухні слід використовувати пробку з восковим покриттям. Виробники обіцяють, що скоро з'явиться водостійке пробкове покриття, яке можна буде укладати, як сучасний ламінат, у всій квартирі. У податливості матеріалу є щось особливе: хоча він і проминається під тиском, але потім відновлює свій об'єм. Проте від довгого стояння меблевих ніжок на пробковому покритті можуть залишитися вм'ятини. Тому на ніжки краще набити м'яких подушечок або підкласти під них що-небудь, що б збільшувало площу тиску. 

Інколи пробка вибирається не як основне покриття, а виключно для оформлення інтер'єру. Нею можна обробити житлову квартиру, кабінет високопоставленого керівника, фойє готелю. Результат може бути вражаючим. Інтер'єр оживає, знаходить своє обличчя. Виразна фактура пробки здатна на контрасті зі світлими гладкими стінами просто творити дива, викликаючи самі різні асоціації.

Говорять: "тупий, як пробка". Даремно це. Даремно пробку ображають. Ті, хто знайомий з цим матеріалом, вважають його дивними і своєрідними, непомітними, але вишуканими. І скажуть швидше "екологічний, як пробка" або "безшумний, як пробка". При всій своїй скромності і стриманості "пробкове" приміщення таке красиве, що необхідність у всяких прикрасах інтер'єру відпадає, говорять професіонали.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)


Другие статьи
» Тепла і "тиха" підлога (пробкові підлогові покриття)
» Пробкова підлога - запорука тепла і затишку у вашому будинку

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна