Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Пробковое покрытие

Тепла і "тиха" підлога (пробкові підлогові покриття)

Спробуйте відгадати, який матеріал використовують в будівельній і автоіндустрії з метою зниження вібрації і продовження терміну служби устаткування; для виробництва рятувальних жилетів; у звукозаписних студіях і кінотеатрах; рефрижераторних установках; декорі інтер'єру і фасадів будинків, а також для термо- і звукоізоляцій приміщень; у аеропортах і спортивних залах; харчовій промисловості Не варто шукати відповідь в області високих технологій. Цьому матеріалу тисячі років, і ім'я йому - пробка. ( пробковое напольное покрытие

Спеціально оброблена пробка не боїться механічної дії

Пробку виготовляють з товстої і міцної кори пробкового дуба, зростаючого в Західному Середземномор'ї. В результаті отримують стовідсотковий натуральний матеріал. Проте на відміну від інших <натуралів>, пробка має унікальну будову - кожен її кубічний сантиметр містить близько 40 мільйонів маленьких сотів, заповнених газоподібною сумішшю і непроникних для води. Завдяки такій структурі пробка немов пружинить і легко відновлює свою початкову форму при фізичному тиску. У свою чергу, повітря, що міститься в пробці, є прекрасним тепло- і звукоізолятором. 

ВИКОРИСТАННЯ
Легкість, еластичність, низька тепло- і звукопровідність цього матеріалу зумовили його вживання як в будівельних, так і в обробних роботах. Пробку широко використовують для настінних і підлогових декоративних покриттів, а також як підкладка під плаваючі підлоги, щитова паркет, лінолеум. Так звана технічна пробка - це прекрасний тепло- і звукоізолятор для бетонних перекриттів, для ізоляції стін і стель, для систем теплої підлоги. Зупинимося детальніше на використанні пробки для побудови підлоги.

ДОСТОЇНСТВА І НЕДОЛІКИ
Якщо ви не прибічник столітніх традицій і любите все неординарне, то вам сповна може підійти такий варіант: підлога з оригінальним малюнком, м'який і одночасно міцний. Саме такий якостями володіють пробкові покриття.

Першим з достоїнств пробки можна сміливо назвати довговічність: за умови правильної експлуатації пробка протягом десятиліть практично не міняє своїх властивостей. Навіть у громадських будівлях, включаючи аеропорти, термін служби пробкових покриттів перевищує 50 років. 

М'якість. Це надзвичайно пружний матеріал, який завдяки своїй <бульбашковій> структурі, відмінно стискується, а після зняття навантаження повністю або практично повністю відновлює колишню форму. Крихкість пробки брехлива: підлоги з неї укладають в спортивних залах, де тренуються навіть штангісти. Більш того, вона не боїться каблуків-шпильок! ( Напольные покрытия

Комфорт і практичність. По таких підлогах легко, зручно і приємно ходити, вони істотно пом'якшують навантаження на суглоби і хребет, знижують шум при ходьбі, володіють значним опором ковзанню і не вимагають складного спеціального догляду. Пробка не нагромаджує статичну електрику, а тому незамінна в комп'ютерних залах, офісах, де є комп'ютери. Аби нейтралізувати негативні потоки, досить закрити пробкою стіни в робочій зоні або поставити захисний пробковий екран.

Домашні тварини не зможуть прогризти (а тим більше подряпати) шар вінілу - ні паркет, ні лінолеум подібною стійкістю не володіють.

Пробці, укладеній у ванній кімнаті (за винятком <плаваючої підлоги>), не загрожують цвіль або грибок; вона взагалі не пропускає воду, і в разі затоплення міняти підлоги не доведеться. Пробка не горить, а сірник, що впав на такому підлогу, тліє, не наносячи шкоди покриттю. Низька теплопровідність пробки забезпечує збереження тепла взимку і ізоляцію від перегріву літом. 

Малюнок пробки може бути найрізноманітнішим

Естетика і різноманітність дизайнерських рішень. Неповторні природні фактури в природному тоні і з кольоровими інсталяціями, комбінація природних матеріалів (пробка і шпон); універсальність вживання і сполучуваність з іншими елементами декору дозволяють створювати унікальні композиції.

Екологічність. Пробка наділена винятковою екологічною чистотою і великим природним потенціалом захисту від шкідливих випромінювань. Учені довели, що пробкові покриття нейтралізують аномальні поля, ослабляючи дію геопатогенних зон на 75-80 %. До того ж вона не притягує пил, не вбирає запахи, словом, зберігає здорову атмосферу. Синтетичні матеріали (як, втім, і натуральні) старіють, а цей процес супроводиться виділенням в довкілля мономерів і інших небезпечних компонентів штучного матеріалу. Пробка ж взагалі не розкладається.

Соціально-економічні чинники. У міру формування в суспільстві так званої екологічної моралі, а також унаслідок ряду об'єктивних причин (скорочення запасів енергоресурсів і зростання цін на них) все актуальніше стає завдання економії природного органічного палива, у тому числі шляхом зниження тепловтрат приміщень. І тут пробка може бути однією із складових її рішення. 

Проте є в пробки і недолік - її не можна шліфувати (як, наприклад, паркет), оскільки при шліфовці стирається верхній, декоративний шар (шпон), який додає покриттю малюнок. Для збільшення твердих властивостей лицьова поверхня пробкових покриттів обробляється спеціальними складами - полівінілом, лаком, маслом або воском. Це забезпечує надійність укладання, легкість і економічність експлуатації, а також дозволяє протягом багатьох років зберігати прекрасний зовнішній вигляд покриттів.

Схема. Структура пробкового покриття

Всі підлогові пробкові покриття є багатошаровою конструкцією, основою якої є пресована пробка, а декоративний верхній шар виконаний з натурального пробкового шпону.

За способом збірки такі матеріали діляться на два основні види: підлоги (як випливає з назви, для приклеювання за всією площею плитки до підстави), що клеяться, і плаваючі (збираються за допомогою безклеєвого замкового з'єднання).

ПОКРИТТЯ, ЩО КЛЕЯТЬСЯ
Основні переваги пробкових покриттів, що клеяться, полягають в можливості ремонту і легкої заміни окремих плиток, а також можливості багатократного оновлення лакового покриття воском.

Пробкові покриття застосовуються для декоративної обробки стін і підлоги

Існують колекції пробкового покриття, що клеїться, призначені для комерційних приміщень з великою інтенсивністю руху і для житлових приміщень без обмежень у використанні (вітальні, спальні, дитячі, кухня, ванна кімната). Покриття укладається на спеціальний клей і потім покривається лаком. Також застосовуються пластини з полівініловим захистом, що клеяться, або аналогічні по конструкції пластини з шпоном коштовних натуральних порід дерева з лицьового боку. Пробкові підлоги з шпоном дерева - хороше рішення для прибічників класичних традицій в декорі приміщень: така підлога, зберігаючи всі унікальні властивості пробки, має вигляд паркету. При цьому він набагато більш зносостійкий за рахунок вінілового захисного шару. Виробники пропонують матеріали однакової товщини, що дозволяє комбінувати цих типів покриттів, поєднуючи природну красу дерева і пробки.
Укладання. Основа, на яку виробляється укладання пробки склеювальним способом, має бути сухою, рівною і чистою. Вологість підстави не повинна перевищувати 2,5 %. Температура в приміщенні має бути не нижче 18 оС. Пробкові листи клеяться встик, без зазорів. Аби виробити якісне укладання, необхідно застосовувати лише клей, рекомендований виробником, і слідувати інструкціям і порадам, викладеним в технічній документації.

Клей наноситься тонким рівномірним шаром на обидві склеюваної поверхні зубчастим шпателем. Покриття наклеюється не менше чим через 20 хвилин. Для якісного приклеювання досить щільний із зусиллям притиснути плитку по всій її поверхні у момент укладання. Для повного висихання клею вистачає 48 годин, при цьому рекомендується регулярне провітрювання приміщення. Витрата клею може складати 250-400 гр/м2 на кожну з двох склеюваних поверхонь (в середньому 5 л на 8-10 м2).

Пробкові підлоги личать для будь-яких житлових і офісних приміщень

Після укладання на покриття наносять спеціальний лак з отверджувачами для пробкових покриттів - не менше чим в три шари (якщо лак не був нанесений в заводських умовах). Для цього необхідно спочатку збовтати основний компонент, після чого додати отверджувач і грунтовно перемішати шляхом вторинного збовтування. Готова суміш може бути використана протягом 2 годин. Поверхня має бути рівною, сухою, без масла, жиру, воску, силікону і деревного пилу. Перший шар наноситься через 24-36 годин після укладання, час висихання кожного шару - близько 4 годин. Через 24 години після нанесення останнього шару підлога може піддаватися легким навантаженням. Остаточна міцність досягається через 8 днів. До закінчення цього терміну не рекомендується вологе прибирання і укладання килимів.

Покриття можуть застосовуватися у вологих приміщення (санвузлах), у тому числі і на стінах замість керамічної плитки.

ПЛАВАЮЧІ ПОКРИТТЯ
Основні переваги плаваючих покриттів: швидка збірка; можливість укладання на основу без спеціальної підготовки; можливість заміни будь-якої пошкодженої плитки.

Укладання. Плаваючі підлоги укладаються на будь-яку рівну основу. На бетонній (цементному) підлозі створюють вологозахисний бар'єр за допомогою поліетиленової плівки. Для додаткової теплоізоляції і як звукопоглинальний шар під плаваючими підлогами може укладатися рулонна або листова технічна пробка завтовшки від 2 мм. 

У плаваючих підлогах замкове з'єднання в заводських умовах обробляють вологовідштовхуючим гелем, що не допускає проникнення вологи усередину. Зверху покриття можуть бути захищені або високоміцним лаком, або полівінілом, або лаком нового покоління з керамічними частками. В процесі експлуатації можливе додаткове покриття воском.

На самому початку укладання необхідно залишати компенсаційні зазори (10 мм) між стіною і першим рядом покриття, а також в тих місцях, де підлога може стикатися з трубами радіаторних батарей, вбудовуваними кухонними меблями або технікою, різними каркасами і кріпильними елементами, наприклад, гвинтових сходів і так далі

Монтаж пластин здійснюється в довільному напрямі. Відразу після їх укладання по підлозі можна ходити. Ще одна приємна обставина - при необхідності покриття розбирається на елементи і збирається знов.

Підлоги із зносостійким поливиниловой захистом можна укладати в комерційних приміщеннях з високою прохідністю і навантаженням на покриття. Лаковані підлоги призначені для менш інтенсивних навантажень.

ДОГЛЯД
Підлогу досить пропилососити або протерти вологою м'якою ганчіркою. Якщо виникла необхідність в ретельнішому прибиранні, то для догляду за пробковими підлогами застосовують м'які, не дратівливе шкіру концентровані очищаючі засоби. Вони прекрасно розчиняються у воді, добре видаляють жир і грязь.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)
Другие статьи
» Пробкова підлога - запорука тепла і затишку у вашому будинку
» Пробкова підлога

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна