Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Линолеум

Основи настилання лінолеуму

На основу з древесноволокнистих плит частенько кладуть синтетичні матеріали. Найчастіше це лінолеум або пластикатні плитки. Ці матеріали користуються значним успіхом із-за своєї довговічності і міцності. До того ж вони малотеплопровідні і красиві, заглушають кроки, досить необтяжливі в експлуатації. 

Лінолеум можна наклеїти на підлогу, а можна просто настелити, добре підігнавши до кутів і під меблі. Інколи листи лінолеуму бувають дуже великими, тому раніше треба поєднати їх по малюнку, обрізувати надлишки, залишаючи декілька сантиметрів в запасі, словом, викроїти. При підгонці надріжте лінолеум в кутових згинах, аби він не настовбурчувався.

Лінолеум - це рулонний матеріал. Зазвичай ширина його - від 1 000 до 2 000 мм, довжина - від 12 до 20 мм, і товщина - від 2 до 5 мм. Він має паперову або тканинну основу і розділяється на декілька видів - за типом використовуваних для його виготовлення матеріалів: колоксиліновий, гліфталевий, полівінілхлоридний, пергамінний, гумовий. 

Пластікатні плитки мають зазвичай квадратну форму (150x150 або 300x300). Вони, на відміну від лінолеуму, вимагають обов'язкового приклеювання до підлоги. 

Для приклеювання лінолеуму можна самим приготувати склеювальні мастики і пасти.

Масляно-цементно-крейдяна мастика складається з 36 частин оліфи, 47 частин тонко меленої сухої крейди, 17 частин портландцемента. Ретельно перемішують крейду і цемент, просіюють через сито і змішують з оліфою. Застосовується через 24 години після приготування.

Витрата мастики складає 1-1,2 кг на 1 кв.м. Ця речовина застосовується для наклейки на дерев'яну або бетонну підлогу глифталевого лінолеуму на тканинній основі. 

Лакокрейдяна мастика. 40 частин масляно-смоляного лаку змішують з 60 частинами тонко меленої сухої крейди. На цю основу наклеюють глифталевий лінолеум. Час висихання склеювальної речовини складає 3-5 діб. 

Поверхня, на яку наклеюють лінолеум, має бути ідеально рівною і гладкою. Небажано стелити його прямо на дерев'яні дошки, оскільки якщо при ходьбі вони прогинатимуться, виникнуть пошкодження покриття.

Краще всього на дошки заздалегідь настелити древесноволокнисті (фанерні) плити. В будь-якому разі, якою б не була підстава, воао має бути рівною, чистою, без вм'ятин і пошкоджень. Рівність підстави перевіряється лінійкою або рівним дерев'яним бруском. Просвіти між вимірюваною поверхнею і лінійкою не повинні перевищувати 2-3 мм. 

Якщо підставою є дерев'яне покриття, дошки перед настиланням лінолеуму потрібно ретельно обстругати на всіх напрямках, а потім зачистити шліфувальною шкіркою. 

Інколи лінолеум стелеться на паркетних підлогах. Значить, потрібно ретельно обстругати виступаючі клепки, замазати шпаклівкою шви і тріщини. Інакше всі дефекти паркету віддрукуються на лінолеумі.

Якщо покриття підстави старе, його обов'язково потрібне перестлать, аби дошки не прогиналися і не пошкодили поверхню лінолеуму.

Перш ніж приступити до роботи, лінолеум слід підготувати. Аби прибрати на нім опуклості і вм'ятини, його необхідно нарізувати на шматки потрібних розмірів і пропрасувати кожне полотно гарячою праскою з виворітного боку. Робити це потрібно дуже обережно, аби не пошкодити покриття.

Потім полотна кладуть один на одного і придавлюють по всій поверхні яким-небудь важким вантажем. Через 10-15 днів лінолеум розпрямиться. При настиланні лінолеуму на дерев'яні підстави листи слід розташовувати уздовж плит. Стикування полотен повинне доводитися на середину дерев'яних плит. 

Суха настилка лінолеуму зазвичай виробляється в місцях, де він буде закріплений з усіх боків, якщо ширина полотна дорівнює ширині підлоги. Як правило, це невеликі приміщення: коридори, проходи між кімнатами.

Перш за все потрібно зняти плінтуси, настелити лінолеум, дуже добре підігнавши стики по ширині, ретельно розпрямити його і притиснути плінтусами. Кромки в місцях стикування краще проклеїти мастикою. Прибивання плінтусів роблять через 1-2 тижні після настилу, коли він гладко притиснеться до поверхні підлоги. 

Настилання лінолеуму на склеювальні матеріали вважається найміцнішою і надійнішою. Перед нанесенням мастики поверхню обов'язково очищають від грязі і пилу. Тильну сторону лінолеуму перед наклейкою прогрунтовують за добу до початку роботи. 

Мастику наносять не лише безпосередньо на підлогу, але і на тильну сторону лінолеуму, аби він краще тримався. Місця стиковок заздалегідь обрізують по лінійці. Коли приклеїте, по ньому слід повозити мішок з чим-небудь важким, заздалегідь підклавши під нього підстилку, аби не подряпати зовнішню сторону.

Наклеювати лінолеум можна і без грунтовки. Для цього мастикою добре промазують підставу і тильну сторону лінолеумних полотен, але кромки не чіпають. Після цього їх укладають, як описано вищим, і притискують мішком від середини до країв. Робиться це для того, щоб видавити з-під лінолеуму надлишки повітря і мастики. Коли з-під кромок виділиться зайва мастика, край відвертають і мастика віддаляється ганчіркою.

На остаточне приклеювання лінолеуму потрібний 7-10 днів. Якщо після закінчення цього терміну під ним з'явиться здуття, на них кладуть фанеру або дошку, зверху поміщають вантаж. Після цього, через 5-7 днів, приступають до нарізки і прикріплення кромок.

Аби правильно нарізувати кромки, потрібні дуже гострий ніж і лінійка. Лінійку кладуть на кромку лінолеуму і придавлюють її важким вантажем. Після цього відрізуються одна або обоє кромки. Їх відвертають, підставу і тильну сторону промазують мастикою, потім приклеюють спочатку одну кромку полотна, потім іншу. Надлишки мастики знімають папером. Наклеєні кромки придавлюють вантажем до повного зникнення здуття.

При настилі лінолеуму з малюнком обрізують всі кромки, потім приклеюють повністю, разом з кромками, перший аркуш. Через 2-3 дні настилають другий аркуш, приклеюючи при цьому лише одну примикаючу кромку шириною 150-200 мм, а весь аркуш повинен залишатися неприклеєним. На кромку кладеться вантаж. Якщо потрібно в одному приміщенні наклеювати три полотна, почати краще з середнього, а через 2-3 дні взятися за тих, що залишилися. Малюнки всіх кромок повинні точно збігатися між собою.

Аби зробити виріз для стояка, потрібний шаблон з твердого картону. Місце довкола труби вимірюється по квадрату. Потім результати виміру переміщаються на картон. В середині квадрата на картоні викреслюється круг, діаметр якого має дорівнювати діаметру стояка. Круг вирізується так, щоб в картоні залишився отвір. Цей отвір переноситься на лінолеум і вирізується. шаром їх наносити не рекомендується. Мастика розтирається натирачем або м'якою щіткою до блиску. Мило при митті лінолеумного покриття можна додавати лише в разі сильних забруднень, оскільки від мила і соди лінолеум втрачає блиск і вицвітає.

Для роботи по настилке лінолеуму і пластикатних плиток потрібні: гострий ніж, рівна метражная лінійка, дерев'яний молоток з гумовим наконечником.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)Другие статьи
» Класифікація підлоги
» Як вибрати лінолеум?
» Лінолеум - економний варіант покриття підлоги

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна