Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Линолеум

Класифікація видів лінолеуму

Проте одне з найпопулярніших підлогових покриттів - це лінолеум. Перш ніж почати розповідати, який буває лінолеум, треба відзначити, що наші уявлення про цей матеріал декілька розходяться з прийнятими в світі. На Заході лінолеумом називається покриття, виготовлене з натуральних матеріалів: льняного масла, живиці, пробки, вапняної і деревної муки. Такий лінолеум, безумовно, дорожче і менш практичний. На кухні, наприклад, його настилати не рекомендується: плями відтерти не удасться. Те, що ми називаємо лінолеумом, в світі іменують ПВХ (полівінілхлоридом). Жартома його називають покриттям для економних і ледачих: недорого і жодних проблем з прибиранням. 

Види лінолеуму: 

Побутовий лінолеум, безумовно, один з найекономічніших обробних матеріалів. Безперечні його достоїнства: 

  • багатюща колірна гамма, що дозволяє оформляти інтер'єри самого різного стилю; 
  • зручність транспортування і простота закладення швів; 
  • еластичність матеріалу і легкість укладання, що дозволяє розстилати його практично на будь-якій рівній основі; 
  • вологостійкість, хороші теплоізолюючі якості і простота у догляді. 


Будь-який лінолеум є «бутербродом», що складається з ПВХ-пасти, стеклохолста, підкладки і верхнього захисного шару. Товщина зносостійкого шару варіюється таким чином, що чим він товщий, тим міцніше продукція. Максимальної товщини захисний шар досягає в так званому комерційному лінолеумі, призначеному для приміщень, де постійно є великий потік людей. 

Лінолеум добре заглушає звуки і володіє високою ізоляцією. Він випускається на основі з поліестера, повсті, джуту і на вспіненій основі. Малюнок лінолеуму завжди захищений прозорим зносостійким шаром. 
Оскільки це покриття використовується сьогодні повсюдно, випускаються особливі види лінолеуму: антистатичний, струмопровідний, перешкоджаючий ковзанню (що особливо актуально для басейнів і лікарень), спортивний, театральний і так далі

Отже, побутовий лінолеум буває:

  • тонкий 
  • на товстій вспененной основі 
  • на повсті 
  • на теплій основі. 

Безосновний лінолеум є досить тонким, від 1.2 до 1.6 мм полотно. Випускається в рулонах шириною 1.5, 2.0, 2.5, 3.0 і 4.0 метра. 
Тонкий лінолеум особливо чутливо відноситься до всіх нерівностей і горбків підлоги. На нерівній підлозі він швидко починає рватися і протиратися, тому підлогу під нього треба спеціально підготувати. Такий лінолеум, як і будь-який інший, добре миється, він економічний і недорогий. Термін служби приблизно 5 років в кухні звичайної «неперенаселеної» квартири. 

Він практично не нагромаджує статичної електрики, як багато інших синтетичних покриттів для підлоги. Завдяки однорідності покриття на такому лінолеумі менше помітний знос. Грязь, що залишається на поверхні підлоги, не упроваджується в структуру гомогенного покриття і її легко прибрати, просто витерши його ганчіркою. Деякі види лінолеуму мають додатковий захисний шар, завдяки якому доглядати підлогу ще легшн (ТАRКЕТТ). 

Лінолеум на вспіненій основі випускається завтовшки від 2 до 4 мм і шириною 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 3.66 і 4.0 м. Не дивлячись на невелику товщину, в розрізі він є складною конструкцією. 
Малюнок, який створений на верхньому шарі, може бути чим завгодно: від геометричного або рослинного орнаменту до купи доларових папірців. Під ним знаходиться власне основа зі вспіненого вінілу. Покрита вся ця складна конструкція може бути шаром з прозорої зносостійкої поліуретанової плівки. Ефект від поліуретанового покриття подібний до того, який досягається при тефлоновому покритті посуду. 

Головні переваги лінолеуму на вспіненій основі, при невисокій ціні: прекрасний зовнішній вигляд, можливість швидкого і ефективного вологого прибирання в тих місцях, де це часто необхідно - кухні, передпокої, ванні кімнати і так далі На відміну від тонкого лінолеуму, вспінена основа прощає дрібні нерівності на основній підлозі, головне, аби звідти не стирчали капелюшки цвяхів або суки дощок чорнової підлоги, не було крупних піщинок, сміття, і були замазані шви і щілини на підлозі. Лінолеум на вспіненій основі відрізняється відносно високою зносостійкістю: 5-10 років. Забезпечує хорошу звукоізоляцію і непогано тримає тепловий удар. Тобто якщо ви виллєте відро окропу на свою красиву підлогу, йому, швидше за все, нічого не буде. Якщо, звичайно, це лінолеум від солідних виробників. Такими є: голландський FORBO, німецький TARKETT, російський СИНТЕРОС, югославський SINTELON, словенський JUTEKS, угорський GRABOPLAST, англійський ARMSTRONG і деякі інші. 

Лінолеум на повстяній основі - це полотно завтовшки до 1,5 мм з однорідним по всій товщині малюнком, наклеєне на основу з натурального або синтетичного джуту або повсті. Такий лінолеум, як правило, м'який і пружний, по ньому приємно ходити босоніж. Основу під нього немає потреби довго вирівнювати, до того ж такий лінолеум дуже швидко вмонтовується, оскільки не потрібно приклеювати їх до підлоги щоб уникнути втрати теплою основою своїх теплозахисних якостей. 
Лінолеум на теплій основі є досить тонким полотном, тому падіння на нього, наприклад, кухонного ножа загрожує розривом. 

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)


Другие статьи
» Спосіб життя - лінолеум
» Основи настилання лінолеуму
» Як вибрати лінолеум?
» Лінолеум - економний варіант покриття підлоги

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна