Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Ковролин

Вибір і експлуатація ковроліну

Сьогодні сучасний дизайн і мода потіснили в українських будинках таку традиційну і колись популярну річ, як килим. Його місце все активніше займає килимове покриття, або, як його ще називають, ковролін. Головна відмінність килима від ковроліну - це закінчений малюнок або сюжет і оброблені краї. Килим, яким би він не був великим, все-таки має "територіальні обмеження". Ковроліном же можна укрити все приміщення, включаючи такі території, які раніше не покривалися. У цій статті ми розповімо вам про цю одну з найпоширеніших і різноманітній деталей сучасного інтер'єру - покриттях з ковроліну. 

Ковролін - це підлогове покриття, яке може бути натуральним і синтетичним. Синтетичні покриття дешевше у декілька разів і по ряду споживчих властивостей не поступаються натуральними ковролінам. 

Синтетичні покриття виготовляють з наступних волокон:  
- нейлон або поліамід (дві назви одного і того ж волокна: нейлон прийнято в США, поліамід - в Європі). Покриття з нейлону по своїх якостях краще за останні синтетичні матеріали: вони м'які, добре тримають ворс, і на них майже не видно вм'ятин від ніжок столів або стільців, вони легко чистяться і не вицвітають. Термін служби - від 10 до 15 років; 
- акрил і поліестер. Вони дешевші за нейлон, менш довговічні (служать 5-8 років), жорсткі на дотик, володіють характерним синтетичним блиском; 
- поліпропілен (у США - олефін). Ковролін з поліпропілену легко чиститься, може прослужити п'ять років, але відрізняється низькою якістю; 
- терклон і суприм - поліпропіленові волокна, що пройшли хімічну і термічну обробку для підвищення зносостійкості. Ковролін з них легко чиститься і на вигляд не відрізняється від шерстяних покриттів, на дотик він дуже м'який. 

На якість ковроліну істотний вплив роблять способи виробництва, які можуть бути наступними. 

Тканий спосіб. Ковролін виготовляється так само, як звичайний килим. А це, зрозуміло, досить довгий і недешевий процес. Тканий ковролін найміцніший і дорожчий. Роблять його на натуральній джутовій основі (виглядає, як сіточка). 

Тафтінговий спосіб. При виготовленні такого покриття нитку голкою уколюють в основу і закріплюють клейовим складом. Такий ковролін часто називають ковроліном "на клейовій основі". Основою може бути і штучний джут, залитий латексом, і просто латекс. Виходить, звичайно, менш міцно, зате швидше і дешевше. Цей спосіб виробництва найбільш поширений. 

Голкопробівной спосіб. Синтетичну масу (поліамід або поліпропілен) розкочують тонким шаром і "збивають" голками. Виходить дуже міцний і недорогий матеріал, який використовується для офісних приміщень, театрів, кінотеатрів, оскільки володіє звукопоглинальними властивостями. Може використовуватися в квартирах з підвищеним рівнем шуму. 

Вартість ковроліну визначається не лише типом використовуваного у виробництві волокна і технологією, але і способом забарвлення ниток. 

Синтетичні килимові покриття забарвлюють трьома способами: синтетичну нитку роблять з готової кольорової маси, забарвленої на виробництві (з цієї маси витягують окремі ниточки). Цей метод дає найбільш стійке забарвлення. Забарвлені таким чином вироби досить дорогі - фарбують вже готові нитки. Метод відрізняється високою стійкістю забарвлення.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)


Другие статьи
» З чого складається ковролін Способи виробництва
» Догляд за ковроліном
» Різновид ковроліну. Який ковролін вибрати?

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна