Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Ковролин

Різновид ковроліну. Який ковролін вибрати?

У багатьох з нас виникає відчуття дискомфорту, пов'язане з холодними підлогами. Звичайно, можна покласти теплий шерстяний килим. Проте це дороге задоволення. І йому є вдала альтернатива - ковролін!

Жодні підлогові покриття не можуть порівнятися з ковроліном в створенні комфортної обстановки і затишку. Поглинання шуму і звукоізоляція (поглинає шум в 10 разів краще, ніж тверда підлога), простота укладання, тепло - його основні властивості. Килимове покриття не викликає алергії і не виділяє шкідливих речовин. У нім не можуть розмножуватися бактерії і комахи. У приміщеннях, покритих ковроліном, в повітрі міститься в 2 рази менше пилу, чим в приміщеннях з твердою підлогою, оскільки покриття утримує пил завдяки своїй поверхні і не дає їй піднятися назад в повітря. Ковролін є найбезпечнішим типом підлогового покриття. ( покрытия ковролин, ковролин Украина, коммерческий ковролин )

В даний час створені нові покоління нейлонів (поліпропіленів, поліестерів, акрилів) із значно покращуваними показниками по накопиченню статичної електрики. Використання у виготовленні ковроліну цих нейлонів дозволяє отримати килимові покриття з характеристиками на рівні 2,5 kV. Електростатичне поле такої напруги не викликає дискомфорту і не відчувається людиною.

До переваг також можна віднести порівняно великий термін служби (10-15 років) практичність і простоту догляду. Регулярне чищення звичайним пилососом дозволить надовго зберегти відмінний зовнішній вигляд. Колір килимового покриття не змінюється протягом довгого часу, а ворс не деформується під тягарем меблів.

Проте різноманітність килимових покриттів настільки велика, що можна розгубитися. Що вибрати: синтетику або шерсть, стрижений килим або петельний, з підкладкою або без. Спробуємо розібратися в тому, який ковролін пропонує покупцеві сучасний ринок обробних матеріалів.

СКЛАД ПРЯЖІ
Важливою характеристикою ковроліну є склад пряжі, використовуваної для його виготовлення. Матеріал ворсу килимового покриття може бути натуральним або синтетичним і використовуватися у виробництві покриттів як у вигляді окремих волокон, так і у вигляді пряжі з них. Серед виробів з натуральних матеріалів найбільш поширені чисто шерстяні або сумішеві (що містять від 10 до 30 % шерсть). Достоїнствами ковроліну з шерстяної пряжі є відмінна пружність, низька вологопроникність і займистість, легкість в прибиранні. Недоліками - низька зносостійкість і висока вартість. Шерстяний килимовий виріб дивно виглядає, але нагромаджує електростатичний заряд і схильно до дії мілі і цвілі. Шерсть вимагає серйознішого догляду і коштує дорожче за синтетику. Відрізнити натуральний ковролін від штучного дуже просто: нитка шерстяного ковроліну тліє, а штучного - плавиться.

Синтетичні ж волокна з поліпропілену, поліаміду, поліакрила і поліестера у виробництві килимових покриттів сьогодні використовуються дуже широко.

Наприклад, нейлон володіє пружністю, еластичністю, м'якістю, термостійкістю. Не стирається, добре вбирає воду. Він легко чиститься і не вицвітає. Проте має високий рівень генерації статичної електрики. Термін служби - 10-15 років.

А ось олефін (поліпропілен) може використовуватися і для зовнішнього використання (поза приміщенням). Він прекрасно забарвлюється, не вигоряє, гігроскопічний. Це покриття імітує шерсть, але на відміну від неї має низький рівень генерації статичної електрики і достатню опірність до плям і хімікатів. Термін служби - 5-8 років.

Акрил має зовнішній вигляд найбільш близький до шерсті, але відрізняється високою зносостійкістю. В цього матеріалу середній рівень генерації статичної електрики, і він погано протистоїть забрудненням.

Поліестер використовується для виробництва середньо- і високоворсових килимових покриттів побутового призначення. Добре забарвлюється і довго зберігає колір. Жорсткість цього покриття компенсується його опірністю до стирання і плям. Має високий рівень генерації статичної електрики. Термін служби - 5-8 років

Волокно з поліаміду гнучке, пористе, мало мнеться. Менш стійко до кислот, чим поліпропілен, і поглинає більше вологи, в окремих випадках його грязевідштовхувальні властивості покращують за рахунок нанесення тонкого шару тефлону. ( ковровые покрытия, ковровые покрытия Украина )

ВОРС
Змінюючи текстуру ворсу, можна отримати різні види ковроліну. Ковролін з ворсом у вигляді петель називається петлевим. Якщо петлі ворсу розрізати або підстригти, виходить ковролін з розрізним ворсом. У одному і тому ж сорті ковроліну можуть бути і петлі, і розрізний ворс.

Розрізний ворс менш готується, чим петлевий. Це пояснюється тим, що кінчики ворсинок голі і <розкуйовджуються> при ходінні по ковроліну.

Ковролін може бути коротковорсовим (до 5 мм), средньоворсовим (5-15 мм) і високоворсовим (15-40 мм). Проте важлива не стільки висота ворсу, скільки його щільність: чим вона вища, тим він краще зберігає первинний вигляд, форму, тим менше схильний до стирання і тим довше послужить. Інколи у виробництві узор ковроліну додається за рахунок варіювання висоти і рівнів ворсу.

ВИКОРИСТАННЯ
Кожен вид килимового покриття має своє цільове призначення (спальня, хол, дитяча і так далі). У дитячій кімнаті покриття має бути легке таким, що чиститься, володіти високими грязевідштовхувальними і антистатичними властивостями. Тут частіше віддають перевагу шерсті. Дизайнери радять настилати у вітальню тафтингове покриття з різнорівневим або коротким стриженим ворсом, стійке до м'яття і загального забруднення. На кухню піде голкопробивний ковролін із строкатим малюнком. У спальній кімнаті на перший план виходять антистатичні властивості покриття. Зважаючи на не дуже інтенсивне використання даного приміщення, вимоги до м'яття і зносостійкості не такі жорсткі. Оптимально підійде ковролін з високим ворсом, в якому нога як би утопає. У ванній кімнаті найбільш практичним виявиться флоковане покриття. У передпокій для зручності краще настелити голкопробивний виріб з водовідштовхувальним просоченням. А в кабінеті або лоджії цілком можна використовувати плетене покриття з екзотичного матеріалу, такого, наприклад, як вироби, що з'явилися на ринку, з рослинних волокон субтропічного сізаля і кокоса.

УКЛАДАННЯ
Розверніть килимове покриття і дайте йому відлежатися не менше доби. Ковролін рекомендується укладати суцільним приклеюванням на будь-яких площах, хоча на площі менше 20 м2 покриття можна укласти не приклеюючи до підлоги. Укладання пройдет успішно, якщо температура і самого покриття, і клею буде не нижча 17 С. Після приклеювання покриття слід почекати з розставлянням меблів від 12 до 24 годин (залежно від марки клею). Якщо ви все-таки вирішили обійтися без приклеювання, в невеликій кімнаті для скріплення стиків полотнищ використовуйте спеціальний скотч у вигляді двосторонньої липкої стрічки.

Існує ще один спосіб укладання ковроліну - стретчинг, але його можуть здійснити лише професіонали. При стречинге використовується властивість еластичності, властива всім текстильним покриттям. Ковролін укладається на укріплені уздовж стін вузькі рейки з двома рядами вбитих під кутом цвяхів і натягається за допомогою спеціальних інструментів. Під покриття прокладається повсть, яка додає килимовому покриттю ефект <м'якості>.

РИНОК
Зараз помітно збільшується доля велюрових ворсових покриттів. Гладкі, приємні на дотик, зносостійкі і щільні, вони завойовують всю більшу увагу. Причина - в зростанні вимогливості покупця: ціна покриття більше не грає вирішальної ролі, важливіше стають якість, екологічність і дизайн. Серед країн-виробників килимових покриттів лідируюче місце займає продукція бельгійських, німецьких, французьких і американських фірм. Останніми роками на ринок активно виходять російські і українські виробники. Ціна килимового покриття залежить від декількох чинників. Наприклад, тафтингове і голкопробивне виробництво швидкісніше і автоматизоване (у відмінність, наприклад, від тканого), що визначає високі обсяги випуску, і відповідно, нижчі ціни. Але в першу чергу ціна залежить від якості і кількості матеріалу, витраченого на його виробництво, від наявності додаткових обробок, що дозволяють поліпшити певні споживчі якості ковроліну. Істотним чинником, що впливає на сферу застосування, експлуатаційні характеристики і ціну килимових покриттів, є також щільність ворса, яка вимірюється в г/м2. 

Окрім рулонних килимових покриттів, випускається модульна килимова плитка. При покупці модульної килимової плитки зазвичай відразу отримуються запасні плитки, які згодом використовуються для заміни зношених модулів. Як правило, запас модульних плиток складає 20-30% від всієї площі приміщення. Таким чином, загальний термін експлуатації покриття збільшується в 2-3 рази. Недолік плитки - висока ціна. В порівнянні з рулонним покриттям рівної якості модульна килимова плитка в 1,5 разу дорожче.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)Другие статьи
» Вибір і експлуатація ковроліну
» З чого складається ковролін Способи виробництва
» Догляд за ковроліном

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна