Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация Ковролин

З чого складається ковролін Способи виробництва

З настанням зими у багатьох з нас виникає проблема з температурою підлогового покриття, лінолеум не дозволяє затишно пересуватися по приміщенню без якого-небудь домашнього взуття. 

Звичайно, можна зробити пів з підігріванням, але це не всім по кишені, а відповідний начебто для вказаної мети килим навряд чи точнісінько ("під плінтус") збігатиметься за розміром з вашою кімнатою. 

Альтернативою цим способам, може стати ковролін. Структура сучасних килимових покриттів практично завжди одна і та ж. Якщо поглянути на них в розрізі, то можна виділити наступні складові: ворс, первинна підкладка (основа) і вторинна підкладка, що складається із закріплюючого шару і власне підкладки, як правило, з латексу. 

Склад 

Важливою характеристикою ковроліну є склад пряжі, використовуваної для його виготовлення. Сучасний ковролін виготовляється з натуральних і синтетичних ниток. Серед виробів з натуральних матеріалів найбільш поширені чисто шерстяні, або сумішеві (що містять від 10 до 30% шерсті). Достоїнствами ковроліну з шерстяної пряжі є відмінна пружність, низька вологопроникність і займистість, легкість в прибиранні. Недоліками - низька зносостійкість і висока вартість. 

Відрізнити натуральний ковролін від штучного дуже просто, нитка шерстяного ковроліну тліє, а штучна плавиться. Основними видами синтетичних волокон, викоритовуваних при виготовлення ковроліну, є поліамід (нейлон), поліпропілен (олефін), полиакрил і поліестер. Покриття з нейлону по своїх якостях краще за останні синтетичні матеріали: вони м'які, добре тримають ворс і на них майже не видно вм'ятин від меблів, вони легко чистяться і не вицвітають. Термін їх служби - років 10-15. 

Ледве поступаються нейлону акрил і поліестер. Останній дешевше за нейлон, менш довговічний (прослужить 5-8 років), жорсткий на дотик, володіє характерним синтетичним блиском. Олефін, хоч ним і заповнено 90% "ковролінового" ринку України, теж може прослужити п'ять-вісім років, але ми вважаємо, що це матеріал минулого, його якість вже не задовольняє сучасним вимогам. Головний його плюс - дешевизна. На заміну олефіну, зараз приходять: терклон і суприм, це поліпропіленові волокна, що пройшли хімічну і термічну обробку для підвищення зносостійкості. За зовнішнім виглядом такий ковролін не відрізниш від шерстяних покриттів і на дотик він дуже м'який. 

Виробництво 

За способом виробництва ковролін підрозділяється на три основні види: тканий, тафтинговий (прошиття ворсовими нитками тканої основи) і голкопробивний (ворсові нитки забиваються голками в первинну основу). Тканий ковролін найміцніший і дорожчий, тому що його роблять так само, як звичайні килими. Це так званий ковролін "на натуральній джутовій основі". Виглядає така основа як сіточка. 

При тафтинговому способі нитку голкою уколюють в основу і закріплюють клейовим складом. Популярність цієї технології обумовлена різноманітністю конструкцій килимового покриття: петлевий (верх петельками), ворсовий (верх ворсинками) і їх різновиди. 

Петлеві килими володіють досить жорсткою основою, а за рахунок того, що верх у нього петельками, поверхня у них теж жорстка, що забезпечує йому високу зносостійкість. Для виробництва цього виду ковроліну використовується заздалегідь забарвлена нитка, це дозволяє створювати рівні, спокійні кольори килимового покриття, як не можна краще відповідні для створення інтер'єрів коридорів, офісів і кабінетів. Окрім однорівневих петлевих покриттів, існують і багаторівневі, петлі в них зроблені різної висоти, за рахунок чого створюється об'ємний малюнок поверхні. Виглядає такий ковролін ефектно, але чиститься складніше. 

Ворсовий ковролін ділиться на коротковорсові (довжина ворсу 2-3 мм), середньоворсові (3-5 мм), високоворсові (більше 5 мм). Товстий килим з високим ворсом відмінно підійде для спальні, гладенький - для кабінету, вітальні або холу. Голкопробивний ковролін відрізняється вищою зносостійкістю, ніж тафтинговий або тканий. Нитки тут укладаються на первинну основу, після чого забиваються в неї голками; потім приєднується додаткова основа (найчастіше гума). Це покриття безворсовое і на вигляд нагадує фетр. Такий ковролін застосовується в приміщеннях з дуже високою інтенсивністю руху, на заході практично всі офісні приміщення і громадські будівлі укладені саме ним. 

Спосіб забарвлення  

Від способу фарбування нитки залежить багато що. Ми приведемо існуючі способи у міру зменшення ціни і стійкості забарвлення. Самий кращий спосіб, коли ковролін витканий з ниток, вироблених з кольорової синтетичної маси. Другий спосіб - це забарвлення вже готової нитки. Третій спосіб, це коли друкарський малюнок наносять по трафаретах на вже готове килимове полотно, такий спосіб забарвлення менш міцний, і найшвидше вигоряє або стирається. Визначити його дуже легко - ворсинки при цій технології забарвлюються не вщент. 

Які проблеми?  

Багато "фахівців" запевняють, що килимове покриття активно збирає пил. Та і кетчуп, пролитий, наприклад, на лінолеум, легко витирається ганчіркою, а аби видалити його з натурального ковроліну, доведеться повозитися. Ну, по-перше, навряд чи хтось стане укладати ковролін на кухні (де ми частіше щось проливаємо, розсипаємо або бризкаємо). А по-друге, грязь, навіть найстійкіша, легко відтирається спеціальним розчином. 

Тепер розберемося з пилом. Будь-яка хазяйка підтвердить, що навіть гола підлога порошиться. І коли ми ходимо-бродимо по лінолеуму або паркету, пил тут же піднімається в повітря. А килимове покриття непогано утримує пил. Але якщо ви дбайлива і акуратна хазяйка, досить пройтися пилососом пару-трійку раз на тиждень - і чистота і кохання чоловіка вам практично гарантовані. Маленькому дитяті хороша мама завжди з радістю дозволить уволю повозитися на м'якому і теплому натуральному килимовому покритті. Все ж краще, ніж на синтетичному лінолеумі! 

Ворог не пройде? 

Ще на стадії вироблення волокна, з якого потім робитимуть ковролін, його (волокно) піддають цілому комплексу всіляких обробок. 

Проводиться протипожежна обробка. Після такої маніпуляції волокна не горять яскравим полум'ям і навіть не плавляться, як синтетика, а повільно тліють. Якщо ви, передбачимо, впустили на таку натуральному підлогу сигарету, що горіла, то будьте упевнені - миттєво ваш ковролін не спалахне. Принаймні, у вас буде досить часу, аби не доводити справу до приїзду бравих пожежників. Ну і, звичайно, проводиться грязевідштовхувальна обробка. Якраз завдяки ній грязь затримується на поверхні волокна і не проникає всередину. 

Є ще одна загальна помилка, що шерстяний ковролін вбиратиме всі запахи. Так от, після такої обробки шерстяні ковроліни значно менше вбирають запахи, чим звичайна шерсть (яка дійсно вбирає всі запахи, як губка). 

І, нарешті, останнє випробування, якому піддають ковролін. Для того, щоб захистити нас від статичної електрики, килимові покриття обробляють антистатиком. 

Я на сонечку лежу... 

Зараз багато хто робить в квартирах теплі підлоги і часто ставлять таке питання: "Чи можна стелити натуральний ковролін на теплу підлогу, чи не станеться з ним чого?" Можна! Ми ж носимо шерстяні светри на голе тіло. А воно, як відомо, у більшості нормальних людей температури 36,6°С. Що вже тут говорити про синтетику! 

Інша справа - сонячні промені. Тут - так. Якщо сонце смажить у вікно з ранку до вечора, то, є небезпека, що ковролін вигорятиме. Але не бійтеся, що ваш ковролін вигорятиме вмить, буквально за одне літо. По-перше, ми не в Африці живемо і по-справжньому жарких сонячних днів у нас не так багато. А по-друге, цей казус (вигорання) станеться далеко не відразу.

При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)


Другие статьи
» Догляд за ковроліном
» Різновид ковроліну. Який ковролін вибрати?

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна