Главная Контакты Карта сайта
Главная Информация Новости Контакты Разместить баннер бесплатно Объявления
Реклама


Где купить
Разместить баннер бесплатно

Информация ПВХ покрытия

ПВХ покриття: Класифікація

ПВХ-покриття виготовляються з пластичної маси. При виготовленні покриття застосовуються єднальні, пластифікатори, розчинники, наповнювачі і фарбники. Як єднальний застосовується полівінілхлорид, який характеризується термопластичністю і лінійною структурою макромолекул. Зазвичай використовуються декілька марок полівінілхлориду ( Напольные покрытия ). 

Пластифікатори застосовуються для зменшення міжмолекулярних сил тяжіння і додання матеріалу більшої гнучкості. До пластифікаторів пред'являються наступні вимоги: мінімальна летючість; хімічна стабільність; відсутність запаху; низька температура плавлення; мала гігроскопічність; стійкість до дії світла; сумісність з пластифікованим полімером. Як наповнювачі використовуються карбонат кальцію (крейда, мармурова мука), тальк, барит (важкий шпат), каолін. 

В даний час ПВХ-покриття представлені на ринку дуже широко. Завдяки високій міцності, опору стиранню, несхильності гниттю, малій теплопровідності, гігієнічності і великій різноманітності малюнків, ці види покриттів можуть застосовуватися в житлових приміщеннях, учбових закладах, магазинах, лікарнях, в офісах, аеропортах і навіть цехах. 

Обмежень у використанні ПВХ-покриття ( пвх покрытие ) небагато, але необхідно пам'ятати, що вони чутливі до високих температур і нестійкі до ацетону і інших сильних розчинників. Тому їх не слід стелити біля опалювальних систем, де температура повітря може перевищувати 40-50 °C. А для видалення поверхневих забруднень не можна використовувати речовини, які розчиняють полівінілхлорид (нейтральні миючі засоби). 

На вулиці використовувати ПВХ-покриття не можна, оскільки вони схильні до дії несприятливих погодних умов - жари, холоду, атмосферних опадів. Небажано також використовувати покриття на тканинній основі в приміщеннях з підвищеною вологістю (ванни, туалети), а також на основах, не ізольованих від грунтової вологи (у підвалах, гаражах, і так далі). 

ПВХ-покриття представляють на вітчизняному ринку наступні фірми (в алфавітному порядку): Forbo-Forshaga (Швеція), Forbo-Nairn (Шотландія), Forbo-Novilon (Нідерланди), Forbo-Sarlino (Франція), Gerflor (Франція), Graboplast (Угорщина), IVC (Бельгія), Juteks (Словенія), Lentex (Польща), Lino Fatra (Чехія), Polyflor (Великобританія), Sintelon (Югославія), Upofloor (Фінляндія), а також міжнародних концернів Armstrong DLW і Tarkett Sommer. 

Класифікація 
Класифікувати ПВХ-покриття можна по різних критеріях. По своїй структурі вони підрозділяються на гомогені і гетерогені. Під гомогенними розуміють однорідні по структурі покриття, а під гетерогенними - багатошарові. 

Залежно від наявності основи ПВХ-покриття бувають безосновні і на основі. 

Безосновне ПВХ-покриття є досить тонким, від 1,5 до 3,0 мм полотно. Вживання даного матеріалу вимагає готувати основу під нього з особливою ретельністю. На нерівній підлозі він швидко починає рватися і протиратися. Такий лінолеум недорогий, але термін служби у нього невеликий - приблизно 5 років в кухні звичайної квартири. 

Виняток становлять безосновні гетерогенні комерційні ПВХ-покриття, що володіють при товщині 2 мм високою зносостійкістю. Вимога ретельної підготовки (вирівнювання) готової підлоги відноситься і до них, але лише з точки зору естетики зовнішнього вигляду підлоги. Після 100%-ного приклеювання все, навіть дрібні, нерівності чорнової підлоги виявляться на його поверхні. 

Як основа для ПВХ-покриття застосовують як тканини з натуральних і штучних волокон (наприклад, джут), так і неткані матеріали, а також спінені матеріали (частіше всього ПВХ). Покриття на вспіненій ПВХ-основі не боїться води і практично не схильно до усадки (деформації при нагріві), завдяки тому, що армоване склохолстом. Вспінений ПВХ є також прекрасним тепло- і звукоізолятором. 

По сфері застосування фахівці підрозділяють ПВХ-покрытия на декілька груп:

Побутові - це покриття для житлових приміщень (з малими експлуатаційними навантаженнями). До них пред'являються невисокі вимоги по експлуатаційних характеристиках, але в той же час вони є групою з найрізноманітнішими дизайнами. До побутових покриттів підлоги відносяться гетерогенні спінені підлогові покриття, покриття на голкопробивній волокнистій основі, а також безосновні ПВХ-покриття. 
Комерційні (або їх ще називають контрактні) - призначені для громадських приміщень з високими експлуатаційними навантаженнями (магазини, офіси, вокзали, і так далі), їх характеризують високі показники міцності і, відповідно, довгий термін служби. 
Напівкомерційні - це проміжна група ПВХ-покриттів, які рекомендується застосовувати в приміщеннях з середньою прохідністю. Широкий діапазон вживання: як житлові приміщення (передпокої, коридори, дитячі кімнати, і тому подібне), так і суспільні об'єкти (кафе, перукарні, готелі, палати лікарень, невеликі офіси, і тому подібне) Ринок напівкомерційних покриттів сформувався в Україні порівняно недавно (близько 3-4 років тому), відразу завоював популярність і продовжує зростати швидкими темпами. 
Спеціальні ПВХ-покриття призначені для приміщень з особливими вимогами (наприклад, по електробезпеці, захисту від ковзання, вогнестійкості, звукоізоляції, і так далі). 
Неважко здогадатися, що ціна покриттів, в основному, прямо пропорційна їх зносостійкості, довговічності. Побутові покриття найдешевші, за ними йдуть напівкомерційні, а далі комерційні. Найдорожчими зазвичай є спеціальні ПВХ-покриття. 

Розрізняються ПВХ-покриття і за розміром полотна, вони випускаються в рулонах шириною від 1,5 до 4,0 м. Виробляється також і ПВХ-плитка (у набагато менших об'ємах) розміром 33х33, 50х50, 61х61 см і інших.
При перепечатке, активная ссылка на сайт источник обязательна
(код ссылки приведен ниже)Другие статьи

ALLPARKET    CopyRight 2009-2013    При использовании материалов ссылка на http://allparket.com.ua обязательна